Zobacz jak właściwie dobrany kominek zmienia pomieszczenia


Gdy termometry pokazują nam coraz mniejsze temperatury, a lato zmienia się pomału w odległe wspomnienia, marzymy o tym, aby się przy czymś zagrzać. Nic tak lepiej nie ogrzewa, jak figlarny ogień z kominka.


kominek elektryczny
Author: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Source: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Płomień ratuje życie człowiekowi od czasów prehistorycznych. Jest też odzwierciedleniem domostwa i wielkiej miłości. Ma również funkcję terapeutyczną- wpatrując się w ogień, odprężamy się. Stąd też nie dziwi fakt, że mnóstwo osób decyduje się na postawienie w swoim domu kominka.

Jeszcze nie tak dawno na tego typu ekstrawagancję mogły sobie pozwalać jedynie osoby, które posiadały budynki jednorodzinne. Dzisiaj kominek można postawić również w zabudowie rekreacyjnej oraz w budynkach wielorodzinnych. Nie mogą one być wyższe niż 12 metrów wysokości, ani posiadać więcej niż 4 kondygnacje.

Jeśli zdecydujemy się na kominek w naszym domu, mamy do wyboru mnóstwo nowoczesnych projektów. Możemy wybrać tradycyjny murowany kominek, który kojarzony jest z sielskimi klimatami. Ale dla wielbicieli bardziej wyrafinowanych stylizacji również jest coś ciekawego. Możemy zdecydować się na tradycyjne kominki opalane węglem lub drewnem, kominki gazowe i na biopaliwo.
Kolejnym etapem jest wybranie konkretnych elementów. W pierwszej kolejności drzwi kominkowe. W wielu sklepach, też tych online, znajdziemy różne rodzaje, w różnych cenach.

Szyba kominkowa Robax to także dużo pomysłów. Pamiętajmy, by była wytrzymała na wysokie temperatury oraz atestowana. Na rynku odnajdziemy już modele samooczyszczające się. Niezmiernie modne jest także szkło gięte - gięte robax. Może być ono zgięte po łuku, pod kątem albo trapezowo. Producenci robią szkło kominkowe dostosowane do naszych indywidualnych wymagań. Warto również nabyć odpowiednie akcesoria do kominka. Narzędzia kominkowe, czy stojaki na drewno powinny być w takim samym stylu.
Dla jednych kominek jest obrazem rodzinnego ogniska. Dla innych- bogactwa. A dla niektórych to kiczowaty przedmiot, który pokazuje brak gustu u właścicieli. Prawda zapewne leży gdzieś w środku.

Tags: narzędzia, firmy, akcesoria, domy, kominek, producenci, budynki, temperatury