Zastanawiasz się nad schodami do domu? Poznaj rodzaje drewna, jakie można użyć do ich budowy


Większość domów wyposażonych jest w schody, które umożliwiają dostać się na wyższe piętro. Można użyć płytek czy wykładziny, ale szczególnie popularne są schody z drewna, kunsztowne i mocne, jakie będą służyć przez następne lata. Jeżeli i ty planujesz schody drewniane, zasadniczą sprawą jest dobór drewna, z jakiego będą wykonane.
Najdroższym, a równocześnie wyjątkowo ekskluzywnym rozwiązaniem, są schody dębowe.

Ładnie prezentują się w jaśniejszych wnętrzach, ponieważ dębowe słoje mają ciemny, brunatny kolor, który razem z upływającym czasem jeszcze bardziej ciemnieje. Dąb jest łatwy w obróbce, więc pozwala na stworzenie również tych wymyślnych elementów. Trzeba jednak pamiętać o zabiegach konserwacyjnych, a w zwłaszcza o olejowaniu, by olej mógł dostać się w strukturę drewna i wzmocnić je na długi czas.perfekcyjnie wykonane schody jesionowe
Author: www.zlem.pl
Source: www.zlem.pl
Jeśli|o tym nie zapomnisz, nie zawiedziesz się na solidności dębowych schodów. W razie mniejszej zasobności portfela lepiej jest wybrać schody jesionowe . Jesion jest o wiele jaśniejszy, więc można zastosować go we wszystkim wnętrzach, nie martwiąc się, iż będzie smutnym dodatkiem do wystroju domu. Zupełnie na odwrót – ociepli pomieszczenie, a do tego jest niebywale dekoracyjny, ponieważ nie odróżnia go regularność koloru. Prezentowane drewno jest twarde, lecz nie sprawia żadnych trudności w obróbce. schody (zobacz http://www.domanski.com.pl/blog/schody-drewniane-jesionowe/)


Schody jak najbardziej należy poddawać konserwacji, a najlepiej w tym przypadku sprawdza się lakierowanie.

Bez lakierowania schody (zobacz schody drewniane) mogą być wystawione na wilgoć, która będzie zagrażać ich wytrzymałości. Warto jest też zwrócić uwagę na schody (zobacz schody dębowe), których cena kształtuje się na niskim poziomie. Ich mniejsza cena wiąże się z przymusem dokładnej oraz regularnej impregnacji, gdyż poza brakiem odporności na wilgoć mogą poza tym ulegać pękaniu bądź ścierać się. Czym odróżnia się buk? Jest atrakcyjnym drewnem, pasującym w pierwszym rzędzie do nowoczesnych wnętrz. Nie widać na nim słoi, ale bardzo przyjemnie wygląda rozświetlając pokój swoim jasnym kolorem.

Jeżeli zatem myślisz nad wybraniem tworzywa, jakiego użyjesz do pokrycia swoich schodów, wybierz drewno. To mocny oraz wytrzymały materiał, który właściwie zabezpieczony umożliwi ci cieszyć się pięknymi schodami.

Tags: dąb, Jesion, wilgotność