Zachowywanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym to podstawowe zadanie każdego uczestnika


Przez zachowanie człowieka ma miejsce mnóstwo wypadków. Dużo jest do uniknięcia zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa.


odblaski na drodze
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Source: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg
Każdy uczestnik ruchu winien dbać o to, aby nie stanowić niebezpieczeństwa dla siebie i pozostałych. Nieraz wystarczy trochę rozsądku, aby uniknąć nieszczęścia. Obowiązek to odblaski na drodze dla każdego uczestnika. Odblask umieszczony w odpowiednim miejscu jest widoczny z dużej odległości. W latarce może być problem z baterią, diodą, a odblask jest właściwie nie do uszkodzenia. Każdy pieszy i rowerzysta powinien być wyposażony w odblaski na drodze.

Czy szukasz następnych i interesujących wpisów na podany tu temat? Śpieszymy z pomocą - kliknij, aby przeczytać tutaj rzetelne treści.

Prowadzący auto zyskuje kilka cennych chwil na szybszą reakcję w sytuacji zagrożenia - Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne Euroasfalt.


droga
Author: Kate Ter Haar
Source: http://www.flickr.com
Istotną sprawą jest też bezpieczne przejście przez jezdnię niezmotoryzowanego uczestnika ruchu. Bardzo często poruszający się pojazdem wymuszają mając zieloną strzałkę warunkową pierwszeństwo. Wręcz są bezzasadnie oburzeni na pozostałych ludzi.

Masz apetyt na inną tego typu informację na omawiany tutaj temat? Jeśli tak, to raźno kliknij ten link – to ważna propozycja.

Nie zwracając uwagi na innych stwarzają bardzo duże niebezpieczeństwo na tych skrzyżowaniach. Pieszy powinien mieć możliwość w bezpieczny sposób przekraczać drogę. Ostatnio ma miejsce wiele kampanii reklamujących bezpieczne przejście. Pokazywane są filmiki, w których pieszy w ogóle jest niezauważony przez kierowcę w wyniku nieprzestrzeganie podstawowych zasad ruchu drogowego, a przede wszystkim zdrowego rozsądku i rozwagi. Chcąc zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa przy szkołach są specjalni pracownicy przeprowadzający dzieci - Nie zapominajmy dziś poruszamy się samochodem, a jutro idziemy chodnikiem lub poboczem.

Tags: człowiek, pracownicy, pojazd