Wystrój pokoju z kominkiem


Kominek w salonie spełnia rolę dekoracyjną jak też praktyczną. Kominek jest dekoracją, która daje ciepło i jest symbolem ogniska domowego, koncentrującego naokoło siebie mieszkańców. Kominek w pokoju dziennym oprócz konkretnego zastosowania spełnia również rolę ozdobną. Kominki stanowią centralny punkt w pokoju, naokoło którego zasiada cała familia, żeby spędzić wspólnie czas.

kominek
Author: JDH Rosewater
Source: http://www.flickr.com
Pokój dzienny z kominkiem jest nastrojowy a także pełen domowego ciepła, zachęca do odpoczynku jak też relaksu. O ile zamieszkujemy w bloku i nie możemy pozwolić sobie na zwyczajny kominek, idealne podejście stanowi tak zwany biokominek, jaki możemy zainstalować prawie w każdym mieszkaniu. Decydując się na kominek w salonie, można postawić na tradycję bądź skorzystać z najświeższych podejść. Klasyczne obudowy kominkowe to cegła - witryna w tym temacie - albo kamień, zdecydowanie mają one swój czar. Łączą nam się z chatami w górach lub chłopskimi domostwami oraz tworzą w salonie swojski klimat.Współczesne kominki mają stylowe i wyrafinowane formy - zobacz propozycje Mefisto. Ich ascetyczne formy pasują do wnętrz umeblowanych w stylu minimalistycznym. Nie są zbyt dekoracyjne, albowiem kluczową dekoracją ma być ogień. Dla osób rezydujących w bloku podejściem są tak zwane biokominki, możemy je zamontować w każdym mieszkaniu z dobrą wentylacją. Największym atutem biokominków jest alternatywa ich montażu w pomieszczeniach nie nadających się do instalacji zwyczajnych kominków. Biokominkom nie przeszkadza brak należytych przewodów kominowych, mały metraż, lub mieszkania sąsiadów. Biokominek traktowany jako ozdoba, albo jako uzupełniające źródło ciepła.

Urządzenie to pomoże w wyjątkowo stylowy sposób zadbać o ciepłą atmosferę w dowolnym wnętrzu. Ten funkcjonalny kominek (lakiery kominkowe) może zostać zainstalowany w każdym pomieszczeniu, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako dodatkowe źródło ciepła lub też designerski element wystroju. Zestaw kamieni kwarcowych, które wypełniają wnętrze kominka, w zestawieniu z regulowanym płomieniem, sprawiają, iż ciepła atmosfera szybko wypełnia wnętrze.Niewątpliwą zaletą biokominków jest bezpieczny proces wypalania. Sekretem działania narzędzia jest bezwonne i ekologiczne biopaliwo. Jeden litr tego płynu wystarcza nawet od 5 do 10 godzin spalania (w zależności od tego, jakie parametry ustawisz).

Tags: wentylacja, salon, ciepło, biokominek, pokój dzienny