Wykonaj piękne, klinkierowe ogrodzenie twojego domu


Projektując nasz ogród z pewnością zastanawiamy się z czego zrobić ogrodzenie dla niedawno wybudowanego domu. Opcji jest bardzo dużo, zależnie od tego jaki efekt chcemy osiągnąć i w jakim stylu utrzymany jest nasz budynek.

ogrodzenie
Author: Chad K
Source: http://www.flickr.com
Często stosowanym rozwiązaniem są ogrodzenia klinkierowe. Ten ceramiczny materiał jest wyjątkowo wytrzymały na warunki atmosferyczne przykładowo mróz bądź deszcze i nie porasta glonami. Płot z klinkieru nie wymaga dużej pielęgnacji, trzeba go wyczyścić chociaż raz do roku. Doskonałym urządzeniem do tego celu będzie na przykład myjka ciśnieniowa, która szybko poradzi sobie z zabrudzoną powierzchnią ogrodzenia. Klinkier jest wyjątkowo uniwersalnym tworzywem i będzie pasował zarówno do nowoczesnych budynków oraz podobnych do dworków. Decydując się na klinkier mamy do dyspozycji wiele kolorów- od czerwonego do białego a także przeróżną fakturę powierzchni, co bardzo ułatwi nam dopasowanie ceramiki do barw naszego domu. Najłatwiejszy do umycia będzie z pewnością gładki klinkier.

Murowanie z klinkieru wymaga wcześniejszego stworzenia solidnego fundamentu pod płot - producent pustaków, cegieł i dachówek ceramicznych Wienerberger. Do wymurowania możemy użyć profesjonalnych zapraw przeznaczonych tylko do klinkieru a także spoiw zapobiegających gromadzeniu się niepożądanej wody w szczelinach. Aby zrobić ogrodzenie > ogrodzenie ażurowe możemy zatrudnić firmę czy też spróbować sił samemu. Materiał doskonale komponuje się z częściami z drewna lub metali.Często spotykane jest połączenie klinkierowych słupków z kutym ogrodzeniem. Jest to znane jako ogrodzenie ażurowe. Wygląda bardzo elegancko jak również pasuje prawie do każdego domu. Najlepiej wygląda w połączeniu z fragmentaryczną lub całkowitą elewacją domu z klinkieru. Budynek jak również ogrodzenie utworzą razem jednolitą całość.

Warto zdecydować się na ogrodzenie z klinkieru, ponieważ jest on uniwersalny jak również bardzo łatwy do utrzymania w czystości. W porównaniu na przykład do popularnego kamienia wapiennego jest o wiele odporniejszym materiałem, szczególnie jeżeli chodzi o negatywny wpływ opadów a także zanieczyszczonego powietrza na materiał.

Tags: klinkier, Ogrodzenie, płot, murowanie