Wtórny rynek czy może mieszkanie od dewelopera?


Mieszkanko od dewelopera nie wymaga remontu, jest nowoczesne i możesz je urządzić według własnych wymogów.


Czasem zyskowniej będzie jednakże nabyć lokum na wtórnym rynku, zwłaszcza iż możemy tam znaleźć także propozycje w nowym budownictwie.
pierwotny
Author: KOMUnews
Source: http://www.flickr.com


Co wybrać? rynek pierwotny czy może wtórny rynek? Z badań wypływa, że powyżej połowa Polaków zaciekawionych kupnem nieruchomości bierze pod uwagę wyłącznie oferty z rynku pierwotnego. Swoje decyzje ankietowani uzasadniają tym, że w mieszkaniach z pierwotnego rynku wszystko jest nowiutkie, obiekt nie wymaga remontów, nabywca sam przesądza o wystroju pomieszczenia i, że budynki są bardziej schludne i nowoczesne.

Skoro masz chęć jeszcze bardziej zbadać opublikowany tu problem, to kliknij ten link. Bez obaw, to wiarygodny link (http://www.malesapd.pl/?url=nowosci) - są tam dające do myślenia treści.

Inne argumenty to między innymi nowoczesna infrastruktura, małe koszty eksploatacji, bogata oferta jak też łatwość późniejszej sprzedaży apartamentu.


asortyment
Author: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Source: http://www.flickr.com


Warto jednakże pamiętać, iż na wtórnym rynku możemy też zakupić mieszkania w nowym budownictwie (np. kilkuletnie), które posiadają większość atutów nieruchomości od dewelopera. Niekiedy do kupienia są nawet mieszkania z drugiej ręki w deweloperskim stanie. Jednak duża część nieruchomości dostępnych z drugiej ręki to siedziby wymagające dodatkowych nakładów pieniężnych.
Na ogół jest tak, iż im starsze mieszkanko, tym ogromniejszego wkładu potrzebuje, choć od tej zasady bywają naturalnie odstępstwa Z jednej strony występuje ryzyko wysokiego funduszu remontowego, z drugiej natomiast strony wnętrza powstałe w starszych technologiach budowlanych zazwyczaj trudniej jest ogrzać, co generuje większe opłaty.

Czy masz ochotę przeanalizować dodatkowe teksty na opisywany tutaj problem? Kliknij zatem ten link i przeczytaj więcej porad w treści (https://biuronieruchomosciszczecin.pl/krzekowo/) o podobnej tematyce.

Część starszych wnętrz jest też niepraktycznie rozplanowana, mają dla przykładu nieustawne i długie korytarze.

Tags: oczy, rynek, koszt, interes