Wodomierze oraz ciepłomierze, czyli urządzenia potrzebne w każdym mieszkaniu


Niezwykle ciężko wyobrazić sobie życie pozbawione bieżącej wody albo ogrzewania. Przywykliśmy się do tych wygód. Dostarczanie ich nam wymaga jednakże pewnych działań.
ciepłomierze
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Source: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Współczesny świat jest w wielkim stopniu poddany informatyzacji. Praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa posiadają swoje prywatne bazy danych, ciągle powiększane o nowe wiadomości. Możemy nawiązywać kontakt bez ruszania się z kanapy, posyłać wszelkie dane na nieograniczone odległości i pobierać te dane za pomocą specjalistycznych urządzeń. Z tych zdobyczy techniki korzystają najczęściej firmy świadczące usługi w zakresie udostępniania lokali mieszkaniowych, jak dla przykładu spółdzielnie mieszkaniowe. Doskonałym przykładem urządzeń, jakie zdalnie przesyłają konkretne informacje są ciepłomierze. Cóż to takiego? Ma je w domu każda osoba posiadająca sieciowe ogrzewanie. To małe pokryte plastikiem specjalne czujniki, które zapisują ilość używanego przez nas ciepła, dzięki czemu spółdzielnia wie, jak ustalić nasz czynsz. Nie mamy żadnej sposobności, aby wpływać na osiągany rezultat – pomimo że ciepłomierze znajdują się w naszych mieszkaniach stanowią własność spółdzielni . Co interesujące – nikt nie przyjdzie, by spisać pojawiające się ciepłomierzu liczby – pomiar dokonywany jest na odległość. Starczy, iż osoba mająca specjalistyczny czujnik podejdzie w rejon, w jakim znajduje się to urządzenie, a samo przekaże ono odczyt. To niezwykle komfortowe urządzenie szalenie ułatwia pracę zarządców, ułatwia im szybkie przeprowadzenie odczytów. http://bmeters.pl/pl/cieplomierze/258/


Trochę inaczej ma się sprawa jeżeli chodzi się o wodomierze - zobacz na stronie. One również instalowane są w każdym mieszkaniu na rurach które doprowadzają wodę. Jednakże tutaj prowadzenie odczytów odbywa się nieco inaczej – pracownik zarządcy musi osobiście wejść do każdego mieszkania i spisać pojawiające się na nim liczby. To działanie zajmuje czasu. Jednak dotychczas nie wymyślono nic bardziej praktycznego. Wodomierze należy odpowiednio legalizować oraz, co niezwykle istotnie, nie wolno ich w żadnym wypadku ściągać, bo wiążę się to z wieloma następstwami prawymi. Jeżeli pragniemy zrealizować remont i wodomierz nam w tym przeszkadza, trzeba zgłosić do zarządcy i poprosić o jego zdjęcie na okres remontu.

Tags: czujniki, stal, firm