Właściwa brama, czyli jak zapewnić wygodny wjazd na teren działki


Jeśli planujemy budowę własnego domu, to musimy pamiętać o właściwym ogrodzeniu działki i o właściwej bramie, która umożliwi wygodny wjazd na teren naszej działki. Na rynku znajdziemy szeroki wybór, ale co wybrać? O czym trzeba pamiętać oraz na co zwrócić uwagę?

Brama wjazdowa na teren posesji, to bardzo istotna sprawa. Jest to przecież pierwsza rzecz, jaką zobaczą nasi goście, lecz również jej zadaniem jest ochrona przed tymi nieproszonymi gośćmi. Z tego powodu powinna iść w parze z
garaż
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
odpowiednim ogrodzeniem. Jeżeli chodzi o bramy, to są do wyboru dwa wyjścia – bramy dwuskrzydłowe uchylne albo bramy przesuwne. Przed dokonaniem wyboru jednego z tych rozwiązań można sprawdzić jakie są zalety każdego z nich. Wystarczy jedynie poszukać w sieci wpisując w wyszukiwarkę hasła „bramy”, bramy wjazdowe, lub „serwis bram”.W ten sposób będziemy mogli porównać różne oferty, a przy okazji również zapoznać się z cenami. Nie możemy jednak sugerować się jedynie kosztem. Musimy zwrócić uwagę na to, by brama była wykonana z odpowiednich materiałów. Dla przykładu ocynkowana brama jest dużo bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych i na pewno minie wiele lat nim ujrzymy na takiej bramie ślady rdzy. Warto pomyśleć też o automatyce. Brama automatycznie otwierana pilotem będzie nieco droższa, lecz z pewnością jest o wiele bardziej wygodna, szczególnie w zimie, gdy nie trzeba wysiadać z auta, by ją otworzyć. Wybierając bramę wjazdową powinniśmy też zadbać o właściwe drzwi garażowe, zwłaszcza iż oba te produkty może nam zwykle sprzedać jeden serwis bram. Wtedy możemy negocjować cenę i dostać zadowalający rabat - serwis bram garażowych.

Wybierając drzwi garażowe również dostępnych jest kilka rozwiązań, przykładowo bramy garażowe uchylne, segmentowe lub rolowane. Wybór odpowiadającego nam rozwiązania jest uzależniony od rozmiarów naszego garażu i potrzeb. Drzwi garażowe uchylne w czasie otwierania uchylane są na zewnątrz, po czym umieszczane są pod stropem garażu, natomiast bramy segmentowe otwierane są pionowo, dzięki czemu możemy maksymalnie wykorzystać powierzchnię garażu. W takim przypadku drzwi garażowe po otworzeniu również umieszczane są pod sufit - zobacz drzwi do garażu w niskiej cenie. Jeżeli zależy nam na tym, by zagospodarować też przestrzeń pod sufitem garażu, wtedy warto wybrać drzwi garażowe rolowane, jakie po otwarciu umieszczane są na zewnątrz garażu.

Jak widać mamy do wyboru kilka rozwiązań. Zawsze jednak powinniśmy zdecydować się na bezpieczeństwo i jakość. Jedynie wtedy będziemy mogli być spokojni o nasze mienie. Wybierając właściwy serwis bram, który zainstaluje nam bramę czy drzwi garażowe powinniśmy sprawdzić opinie dotychczasowych klientów w internecie. Zależy nam przecież na tym, aby instalacji podjęli się specjaliści.

Tags: garaż, Ogrodzenie, automatyka