W ogrodnictwie figurki zwierząt nadal uchodzą za jedną z intrygujących dekoracji


Prowadzenie swojego ogródka jest bardzo miłym zajęciem, które ułatwia produktywnie spędzić wolny czas. Dla wielu ludzi jest to wyjątkowo duży odpoczynek, zaś podziwianie rezultatów swojej pracy jeszcze bardziej raduje. Ogrodnictwo jest nadzwyczaj interesującą dziedziną, w jakiej ciągle pokazuje się gro nowości połączonych z ozdobami bądź urządzeniami, ułatwiającymi sporo zadań.

Rzecz jasna to samo dotyczy roślin, jakie w marketach ogrodniczych potrafią niesłychanie kusić i zachęcać do zakupu. Przed każdym entuzjastą ogrodnictwa stoi całe mnóstwo możliwości połączonych z aranżowaniem bajecznych kompozycji kwiatowych w ogrodzie. Różnorodność sadzonek jest tak duża, że często trudno jest się zdecydować. Jednakowo jest w przypadku elementów ozdobnych, które dodają przestrzeni ciekawego powabu.
ogród jesienią
Author: wickenden
Source: http://www.flickr.com/photos/wickenden/4027290616/
Proponowane w licznych sklepach dekoracje ogrodowe ciągle trafiają w upodobania nabywców i są obecne w ich ogródkach. W znacznej części są to gliniane figurki, jakie świetnie kreują się wśród kwiatowych rabatek. Do jednych z ciekawszych przynależą skrzaty, jakie szczególnie sporą wesołość sprawiają dzieciom kiedy to odnajdują je podczas zabawy. Identycznie ślicznie wyglądają figurki zwierząt dodające całej powierzchni jeszcze więcej uroku - sprawdź mój blog. Najbardziej popularne są zwierzęta leśne, w tym zwłaszcza sarny. Umiejscowione wśród krzaków niejednokrotnie sprawiają wrażenie prawdziwych, co umie zmylić osoby pierwszy raz odwiedzające nasz zieleniec. Umieszczając w ogrodzie figurki zwierząt dodajemy mu nadzwyczaj przyciągającego wyrazu.
zielony ogród
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.comNależy jednak pamiętać, aby wyglądało to naturalnie i liczba figur nie była zbyt duża, dlatego że to zupełnie zaburzy estetykę naszego ogródka. W formie dodatków sprawdzają się perfekcyjnie . Nie warto jednak rozłożyć ich w każdym możliwym miejscu, albowiem zwyczajnie niedobrze to się prezentuje.

Nie sposób ukryć, że figury przeróżnych postaci stawiane w ogródku dodają mu trochę fantazji i mogą być świetną dekoracją. Należy natomiast pamiętać o utrzymaniu umiaru, jaki w tym przypadku można prosto stracić.

Tags: ogród, ozdoby, dekoracje