W Naszym kraju tematy dotyczące powstawania nowych dróg i autostrad są bardzo modne i zawsze na czasie. Czy faktycznie mamy podstawę do narzekania?


Od chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej infrastruktura drogowa uległa znacznej poprawie. Widać to w trakcie naszych wyjazdów, w szczególności między dużymi miastami. Z całą pewnością dodatkowy wpływ na postęp inwestycji miało przyznanie Polsce organizacji mistrzostw Europy w futbolu w 2012 roku.
budowa drogi, walec,
Mimo że, sieć dróg w ciągu mijającego okresu uległa czterokrotnemu zwiększeniu, to przed Polską wciąż liczne zadania mające na celu poprawę bezpieczeństwa oraz wygody kierowców. Sieć autostrad i dróg ekspresowych w Polsce zgodnie z raportem z lutego 2016 przekroczyła 3130 km. Dodatkowe autostrady są w budowie a ich łączna długość wynosi około tysiąca km. To dobra informacja zważywszy na to, iż w 2003 roku Polska dysponowała infrastrukturą drogową szybkiego ruchu, których całkowita długość nie przekraczała 640 kilometrów.Plan inwestycji drogowych na nachodzące lata jest również dość ambitny. Rada ministrów zapowiedziała ukończenie 3900 kilometrów dróg i autostrad. Przewidziane są m.in. tak ważne drogi szybkiego ruchu jak droga S5 z Wrocławia do Poznania czy S3 z Zielonej Góry do granicy z Czechami. To szansa dla firm z branży związanej z wykonywaniem prac drogowych. Potrzebne będą ogromne ilości materiałó http://www.lotosasfalt.pl/1781/produkty_i_cenniki/asfalty_modyfikowane_modbit (http://www.lotosasfalt.pl/1781/produkty_i_cenniki/asfalty_modyfikowane_modbit)
Producenci takich materiałów mogą spodziewać się nowych umów, które są szansą na rozrost firmy i istotne wpływy do budżetu. W szczególności usatysfakcjonowane tym faktem powinny być organizacje dystrybuujące asfalt drogowy.

droga, autostrada
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com
Drogi z asfaltu stanowią w Europie, w tym w Polsce, zdecydowaną większość infrastruktury drogowej. Poza restrykcyjnymi normami technicznymi drogi te powinny spełniać określone normy dotyczące ochrony środowiska. Dodatkowo ważne jest aby zapewniały bezpieczeństwo kierującym i były estetyczne- więcej dowiesz się na: lotosasfalt.pl/1780/produkty_i_cenniki/asfalty_drogowe (lotosasfalt.pl/1780/produkty_i_cenniki/asfalty_drogowe)Nadchodzące lata będą obfitowały w inwestycje w sieć drogową. Prezesi firm z branży budowlanej powinno umiejętnie wykorzystać ten stan rzeczy.

Tags: inwestycje, budowa, drogi