W każdym domu musimy zatroszczyć się o cudną oprawę okien - kotary albo firanki spowodują, że każde pomieszczenie nabierze elegancji


Każda pani domu lubi, kiedy jej mieszkanie bywa prezentacją wyszukanego stylu i szyku. Piękna kanapa, nowe meble kuchenne oraz wiele innych rzeczy świadczą o celnym wystroju wnętrz.


naprawy
Author: minniemouseaunt
Source: http://www.flickr.com
Jednakże nie możemy zapominać o oprawie okien.


Jeśli chcemy, żeby w naszych oknach wisiały firanki lub zasłony, to oczywiście mamy takie prawo. Jednakże w ostatnich latach produktem sezonu wydają się być rolety. Posiadają przeróżne kolory i dlatego idealnie komponują się z tonacją ścian czy mebli. Oprócz tego, nie musimy ich prać - to spora zaleta. Nowością, która wywołuje furorę na polskim rynku, są rolety dzień-noc, dzięki którym możemy kontrolować jak dużo słońca wpadnie do pomieszczenia. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż po zmroku mamy w sypialni ciemno, a w upalne, letnie popołudnia, redukujemy wpadanie do pokoju nazbyt licznych promieni słońca. Rolety (przeskocz do serwisu - rolety integro) zwykle przykręca się do okna.


zabawa z dzieckiem
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com


Podobnie popularne są żaluzje. Istnieją w sprzedaży już od wielu lat, ale nadal są ulepszane. Możemy nabyć żaluzje w wielu kolorach. Są nawet takie, które są wykonane z drewna. Żaluzje bywają pionowe i poziome. Pionowe dosyć często wybierane są do biur, gdzie kontrola jasności również bywa niezwykle istotna. Szczególnie jeżeli pracownicy pracują przy monitorach. Żaluzje zazwyczaj przykręca się do ściany.


Większość sklepów, które sprzedają żaluzje i rolety, daje również możliwość instalacji. Fachowcy zrobią to prędzej niż my i z pewnością efekt będzie o niebo lepszy.

Tags: prezent, pracownicy, wnętrz, firm