W jakie miejsce wybrać się na wypoczynek? Pomysły na interesujące wakacje!


Zaplanowanie urlopu to jedna z najprzyjemniejszych czynności. Decydując się na wakacje w Polsce, mamy możliwość wyboru trzech głównych kierunków: jeziora, morze i góry.


domki letniskowe nad morzem
Author: Ctd 2005
domki letniskowe nad morzem
Author: Jean-Sebastien Roy
Source: Ogród pełen cienia
Piękne Morze Bałtyckie


Każdy powinien zjawić się nad Bałtykiem. Żółty oraz delikatny piasek, szum fal, pisk mew. w jakim miejscu się zatrzymać, spędzając czas nad polskim morzem? Pensjonaty i hotele są dobrym wyborem, jednak większą niezależność dadzą nam domki letniskowe nad morzem. Przed domkiem można zaparkować samochód, przygotować grilla czy wywiesić przemoczone stroje kąpielowe. Ponadto za ścianą nie będzie sąsiadów, dlatego hałasy nie powinny zakłócać ciszy nocnej, warto doczytać sulęczyno domki. Czy domki letniskowe nad morzem mają więc jakieś wady? Czasami konieczne staje się zapłacenie dodatkowej opłaty za zużyty prąd i wodę, co niestety przełoży się na wyższe koszty pobytu.


domki letniskowe nad morzem
Author: merec0
Source: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Biwak nad jeziorem


Dlaczego warto odbyć wakacje nad jeziorem? Przejrzysta i ciepła woda, drzewa, mikroklimat, cisza i spokój, zobacz też domki na wakacje. Czy można chcieć więcej? Najlepiej w wakacyjnych planach wziąć pod uwagę taką miejscowość, gdzie będziemy skorzystamy z wielu atrakcji, np. popływamy łódką, zamówimy smaczną rybkę, zagramy w gry elektroniczne. Inną z opcji jest także zorganizowanie biwaku. Wakacje nad jeziorem w namiocie mogą stanowić niezwykłą przygodę dla mieszczóchów. Do takiego wyjazdu musimy się dokładnie przygotować: zakupić akcesoria biwakowe, jedzenie, środki owadobójcze. Noce na kampingu mogą być chłodne, w związku z czym musimy spakować grube ubrania. W przypadku deszczu należy mieć kilka koszulek oraz spodni na zmianę. Małe niedogodności obozowania zostaną zapewne wynagrodzone przez miłe chwile przesiedziane przy rozpalonym ognisku.

Tags: plan, opłaty, kraj