W jaki sposób wybrać dobry garaż? O jakiego typu rzeczach trzeba wiedzieć, co jest bardzo ważne? O czym większość z nas musi pamiętać?


Kiedy budujemy dom pragniemy by był on bardzo wygodny. Każdy czynnik może zwiększyć ten warunek, także garaż. Dlatego musimy pamiętać, żeby wybudować go z pomysłem, aby był nie tylko praktyczny, lecz jednocześnie spełniał wymogi bezpieczeństwa.

Garaż na 2 stanowiska
Author: Jon
Source: http://www.flickr.com
Garaż powinien posiadać odpowiednie wymiary. Zalecenia mówi, że minimalne wymiary to 2,3 x 5 metrów, jednakże dobrze mieć taką świadomość, że odległość auta od ścian w dobrze zaprojektowanym garażu musi być trochę większa i mieć przynajmniej pół metra. Patrząc na to, iż przeciętnej wielkości auto ma około 1,7 metra szerokości oraz 4,5 metra na długość, więc odpowiedni garaż musi posiadać przynajmniej wymiary - 2,7 metrów szerokości i 5,5 metrów długości. Niektórzy myślą przyszłościowo i decydują się na garaż na dwa pojazdy.

Garaż dwustanowiskowy powinien mieć szerokość przynajmniej 5 metrów . Musimy zdawać sobie sprawę z tego jednak, iż ta szerokość nie daje wygody podczas korzystania z takiego garaży. Jeśli więc stawiamy dom (pozostałe wiadomości) z garażem na dwa stanowiska, musimy wziąć pod uwagę wymiary, a co za tym idzie poszukać takiego, który ma 6 metrów szerokości. Oprócz tego miejmy na uwadze, iż taki budynek będzie na pewno spory, dlatego jego projekt wymaga sporych zdolności, aby nie przytłaczał za dużymi rozmiarami budynku mieszkalnego. Nie róbmy tak, aby to garaż był najbardziej widoczny, a dom (kup projekt domu dwurodzinnego) wyglądał jak doklejony do niego dodatkowy element.Garaż dwustanowiskowy
Author: Elizabeth Anderson
Source: http://www.flickr.com
Musimy wiedzieć, że najważniejsza jest funkcjonalność garażu, i nie jest istotne czy są to garaże metalowe czy też inne (polecane garaże w WAW System). Tak więc wszystkie powyższe zasady powinny być zachowane, a dodatkową rzeczą jest funkcjonalna brama wjazdowa. Najlepiej, jak będzie ona miała standardowe rozmiary, takie jak oferuje producent. Czemu tak jest? Wymiary nietypowe mogą podnieść koszt bramy nawet o parę tysięcy złotych. Typowy wymiar to głównie wysokość, co oznacza dopasowanie do otworu o wysokości 2,25-2,40 metrów. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, lecz również kolor ma znaczenie. Dobrze jest wybrać kolor popularny, ponieważ ten niekonwencjonalny podnosi koszty garażu o około 20%.

Tags: garaż, samochód, Auto, pojazdy