Jak poradzić sobie z powracającymi problemami z szkodzącymi gośćmi w ogrodzie?


Każdy, kto choć raz miał w czasie swojego życia ogromną przyjemność mieszkania przebywania w otoczeniu terenów zielonych wie, że związanych jest z tym mnóstwo kłopotów. Jednym z nich bezapelacyjnie są szkodniki, które zawsze pojawią się w miejscu, gdzie uprawiamy różnorakie rośliny. Nie zważając na fakt, czy jest to ogród, działka w środku miasta, czy o wiele większe terenu uprawne, będziemy musieli, jakoś temu zaradzić. Na nasze szczęście dzisiejsza technologia zawitała i do przemysłu ogrodniczego, umożliwiając na o wiele szybsze i sprawniejsze dawanie sobie rady z kłopotem ze szkodnikami.


kopiec kreta
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej regularnie nawiedzających polskie uprawy niszczycieli, jest niezaprzeczalnie kret. Będący w Polsce pod ochronną zwierzak, jest bardzo pożyteczny, bo głównym elementem jego sposobu odżywiania się są dżdżownice. Jednak ma on również swoje mroczne oblicze, którego uświadczył każdy, kto kontrolując swoje uprawy zastał tylko przekopaną glebę, uformowaną w zgrabne kopce. Nie ma jednak co się martwić, gdyż dwudziesty pierwszy wiek dają nam możliwość pozbycie się ich niszczycielskiego działania bez robienia im szkód.

Najczęściej zakładaną w takiej sytuacji metodą jest siatka na krety To niezwykle łatwe rozwiązanie jest, co zabawne, najbardziej skuteczne. Siatka na krety, to bowiem tylko odpowiednie połączenie specjalistycznych linek, które zakładamy pod naszymi terenami uprawnymi. Siatka na krety wykonana głównie z tworzyw sztucznych siatka - (jesteśmy tutaj), ochroni nasze cenne rośliny przed dewastacją i niszczycielską działalnością kretów. Innym szkodnikiem coraz częściej nawiedzającym nasze ogródki i działki, są niewątpliwie mszyce. Co najciekawsze atakują one praktycznie wyłącznie młode drzewka.


Niestety, jeżeli obrały już one naszą działkę za cel nie zrezygnują tak szybko i często koniecznym rozwiązaniem będzie użycie rozpylanych substancji owadobójczych dostępnych tutaj Jednakże, na nasze szczęście obecne czasy, umożliwiają nam zażegnania kłopotu, bez negatywnego oddziaływania na późniejsze uprawy. Widać więc, że nie ma co się załamywać, gdyż na każdego niszczyciela znajdziemy dobry sposób i przy sporej dawce starań poradzimy sobie z każdym ssakiem, czy owadem, chcącym zniszczyć nasze uprawy. Jednakże wielu znawców rynku podkreśla, że znacznie korzystniejsze jest zamontowanie paru zabezpieczeń jeszcze przed zaczęciem upraw, ponieważ nie będziemy zmuszeni wszystkiego rozkopywać i zaczynać hodowli od nowa.

Tags: rośliny, ogrody, ogródki, kret