W jaki sposób powinniśmy wykonywać cyklinowanie? Które zasady są najistotniejsze?


Jak wiele razy można wykonać cyklinowanie. Jest to tak naprawdę zależne od materiału, z którego wykonano naszą podłogę. Im bardziej drobny wzór posadzki, tym więcej cyklinowań możemy zrobić. Natomiast zanim to zrobimy, dobrze jest spotkać się z profesjonalną firmą, jak cyklinowanie Katowice.


Parkietparkiet - sprawdź oferte parkietu dębowego - przemysłowy można wycyklinować przynajmniej cztery-pięć razy, układany na wpust-wypust około cztery razy, natomiast podłogę z desek jedynie trzy razy. Natomiast ilość cyklinowań musi być większa, jeśli drewniane elementy nie stykają się ze sobą i na podłodze tworzą się wypukłości. Czasem istnieje konieczność by ściągnąć nawet parę milimetrów drewna, aby parkiet był równy. Cyklinowanie bruku i parkietu przemysłowego trzeba zacząć nawet od użycia papieru numer 24, zaś parkietu układanego na wpust-wypust oraz desek od numeru 30. Sprawdź ofertę cylindrowania w Katowicach.
Podłoga
Author: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskon
Source: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe


Wykorzystanie tak niskiej gradacji, takiego chropowatego papieru, sprawi, że parkiet będzie trzeba cyklinować aż sześciokrotnie. Początkowy etap cyklinowania podłogi drewnianej powinien polegać na wyrównaniu powierzchni posadzki. Później trzeba usunąć zarysowań, jakie są widoczne po cyklinowaniu papierami o grubszym uziarnieniu. Musimy umiejętnie zmieniać papiery na takie, jakie posiadają coraz mniejsze uziarnienie. Stosowanie papieru o numerze 100 zaraz po 40 doprowadzi do tego, że podłoga (kliknij po szczegóły) będzie zeszlifowana, ale zostaną na niej zarysowania. Cyklinowanie najlepiej powierzyć specjaliście, bo złe wykonanie takiej czynności może sprawić, że na posadzce powstaną wgłębienia. Układanie parkietów - .

Do cyklinowania najlepiej używać cyklinarek taśmowych, natomiast ze względu na ich ciężar cyklinowanie można wykonać tylko na posadzce przyklejonej do podłoża, natomiast na pływającej to się na pewno nie uda. W przestrzeniach ciężko dostępnych, poza grzejnikiem, lepsze są szlifierki krawędziowe. Tak jak mowa była na początku, cyklinowanie trzeba przeprowadzić od trzech do pięciu razy, za każdym razem zamieniając papier ścierny na taki o mniej grubych ziarnach. Należy natomiast tego typu zadanie przekazać sprawdzonej firmie, która zajmuje się także innymi czynnościami, jak układanie parkietu Katowice.

Tags: podłoga, parkiet, cyklinowanie