Uszczelki – użyteczny element, który może być przydatny w wielu sytuacjach. Poznaj kilka z ich rodzajów


Uszczelki to niezrównanie użyteczny element, jaki każdy musi mieć w domu, chociaż parę rodzajów, ponieważ ułatwiają, a czasem wręcz pozwalają na wykorzystanie urządzeń. Uszczelki umieszcza się w miejscu, w którym łączą się inne części, by na przykład nic nie przeciekało. Jakie są przykładowe rodzaje uszczelek?

uszczelki
Author: altemark
Source: http://www.flickr.com/photos/altemark/56941643/
Pierwszymi z nich są teflonowe uszczelki ptfe. Ich bezapelacyjnym przymiotem jest możliwość zastosowania również w szczególnie niekorzystnych warunkach. Dlaczego? Przede wszystkim z tego względu, że są odporne na oddziaływanie wysokich temperatur, mają mały współczynnik tarcia, a także nie poddają się działaniu niebezpiecznych związków chemicznych. Mogą stanowić doskonałą izolację elektryczną, a ponadto odznaczają się wartościowymi właściwościami ślizgowymi. Są niepalne oraz można zastosować je w licznych gałęziach przemysłu, m.in. w elektrotechnice czy w przemyśle samochodowym (uszczelki typu PTFE). Drugim rodzajem uszczelek są niezmiernie popularne uszczelki filcowe. Jakie są ich najistotniejsze walory? To jak najbardziej duża elastyczność, pyłochłonność, jak również dobre przyleganie do powierzchni, jaka jest uszczelniana. Filc może doskonale posłużyć np. do uszczelniania łożysk. Jak się go tworzy? Powstaje z mieszaniny włókien wełnianych, jakie są zbijane stosując do tego wpływ ciśnienia, jak również wilgoci i ciepła- znajdziesz je tu: GAMBIA. Ostatnim rodzajem uszczelek, jakie będą tutaj scharakteryzowane, to uszczelki grafitowe. Jakie cechy są najistotniejsze w ich wypadku?uszczelki filcowe
Oczywiście wysoka ściśliwość, a także, tak jak uszczelki ptfe, cechują się wytrzymałością na działanie niekorzystnych związków chemicznych. Można do tego wzmocnić ich niezawodność działania, jeżeli wykorzysta się uszczelkę posiadającą okucie metalowe. Wówczas będziemy mieć stuprocentowe zapewnienie, iż będą szczelne. Ich istotnym plusem jest poza tym możliwość wykorzystania w szerokim przedziale temperatur. Musisz zaopatrzyć się w szczególnie popularne rodzaje uszczelek (uszczelki wykonane z grafitu), ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy będą ci niezbędne, a sklepy nie są ciągle otwarte. Takie użyteczne elementy można trzymać na przykład w piwnicy i pójść po nie wówczas, kiedy będziemy musieli zastosować je w jakimś urządzeniu.

Tags: dom, łączenia, przeciek