Szybki patent na rozliczenie się z fiskusem


Nieuniknionerozliczenie się ze skarbówką nadal wywołuje niepotrzebny lęk wielu Polaków. Nikt nie lubi oczekiwać w długiej kolejce i dokonywać kolejnych poprawek. Istnieje jednak prosty pomysł, aby się na to nie narażać.

dziecinnie proste rozliczenie PIT
W czasie wszechobecnej informatyzacji, coraz to nowe sprawy możemy załatwić w sieci, również dokonywać rozliczenia się ze skarbówką. PIT, to znaczy podatek od dochodu od osób fizycznych, także. Jak rozliczyć PIT przez Internet? Fundamentalnym warunkiem jest posiadanie komputera ze stałym połączeniem z Internetem. Rozliczenia możemy dokonać w wybranym miejscu, porze i dniu tygodnia.

Na początku powinniśmy ściągnąć odpowiednią wtyczkę i pobrać niezbędne formularze. Wszystkie niezbędne formularze pobierzemy ze strony Portal Podatkowy. System jest bardzo prosty w obsłudze i intuicyjny. Stopniowo przeprowadzi osobę rozliczającą się poprzez wszystkie niezbędne procedury. Na każdym etapie będzie także kontrolował zasadność informacji i natychmiast zaznaczy ewentualne pomyłki. Bez udziału rozliczającego się również podliczy opodatkowanie od uzyskanego przez daną osobę dochodu.

Ostatni etap rozliczenia online to potwierdzenie tożsamości podatnika. Będziemy musieli podać imię, nazwisko, dokładną datę urodzenia oraz wysokość podatku odprowadzonego rok wcześniej. Otrzymamy wówczas urzędowe potwierdzenie, że nasz formularz został otrzymany. Wskazany na stronie numer powinniśmy zatrzymać, po to, żeby mieć potwierdzenie rozliczenia się z urzędem skarbowym online.


Wiele osób wciąż nie ma wiedzy, jak rozliczyć PIT przez Internet. Co ważne, sama procedura (zobacz walidacja) jest wyjątkowo łatwa i intuicyjna. System precyzyjnie wskazuje nam, które dane należy wpisać i sam oblicza, ile wyniesie nasz podatek - . Ewentualne błędy wskaże nam od razu i zasugeruje, jak je poprawić naprawić. To nie jedyny atut tej metody rozliczania się z urzędem skarbowym.

Czy podoba Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to zobacz jeszcze szczegóły tu, gdyż one też mogą okazać się dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Unikamy konieczności nanoszenia poprawek oraz oszczędzamy czas.

Rozliczenia online możemy dokonać w dowolnym miejscu i godzinie, nie musimy zatem nawet iść do placówki urzędu. Niezbędnym warunkiem tej metody rozliczania się, jest posiadanie komputera z dostępem do Internetu oraz chwila.

Tags: Internet, PIT, online, rozliczenie