Surowce potrzebne na budowie


Wiele osób patrząc na kamyki, widzi jedynie kamienie. A w rzeczywistości są to skały mające różną kruchość, odporność i wielkość, jak też o różnym stopniu uziarnienia. Jednym z potrzebnych nam do wygodnego życia kruszyw jest żwir płukany. Wszyscy ludzie, którzy obracają się w branży budowlanej dobrze wiedzą jak ważny jest ten rodzaj skał.


Plac budowy
Author: PEO ACWA
Source: http://www.flickr.com
Budowlańcy wiedzą, który żwir jest odpowiedni do różnego typu prac. Oczywiście jak to w każdej dziedzinie, budowlańcy mają odmienne opinie, jednak w sprawie żwiru najczęściej są zgodni. Spora część osób myśli, że nieważne, jaki żwir, bo niezbyt się on przecież różni, tak samo wiele osób myśli ogółem o kamieniach, które są zupełnie różnymi skałami.

Tak, więc jeśli chcemy sami kupować żwir a niezbyt znamy się na rzeczy, to bywa, że płacimy za coś, co w rzeczywistości nie będzie odpowiednie do naszej koncepcji. Na szczęście żwir nie jest trudno odsprzedać, ale na pewno będziemy stratni. Będziemy musieli znowu wybrać się do kopalni kupować właściwy żwir. A wszyscy doskonale wiemy, że we współczesnym świecie czas to pieniądz. Dlatego zamiast chcieć zaoszczędzić na profesjonalistach dobrze ich zatrudnić, żeby wiedzieć, które materiały (płyty narzędziowe) okażą się pasowały do naszych prac. Nie będzie wtedy kłopotów ani ze żwirem, ani z pustakami, ani z żadnymi innymi materiałami budowlanymi.

Żwir płukany o mniejszej i większej średnicy
Gdy stawiamy dom (inne wątki tutaj), albo chcemy wzmocnić jakiś odcinek drogi potrzebujemy żwiru. W zależności od tego, do czego potrzebny nam jest żwir, trzeba kupić żwir płukany o właściwej wielkości. Inny żwir okaże się właściwy do stworzenie dróżki w ogródku za domem, a jeszcze inny przyda się przy utwardzaniu drogi leśnej. Nie tylko drogi leśne są utwardzane żwirem, ale również żwiru używa się przy studniach. Jest to związane z filtracją podłoża, żwir jest pomocny w uregulowaniu odpływu wody. Nie mówiąc nawet o nasypach kolejowych, które bez właściwej mieszanki żwiru i pozostałych komponentów, nie dałyby rady utrzymać torów w odpowiednim miejscu. Osoby, które zajmują się budową wiedzą, który żwir będzie najlepszy. W kopalniach można kupić żwir płukany. Cena jest przystępna, jak na tak rozchwytywany budulec.

Tags: żwir, materiały budowlane, budowa, kruszywa