Styl minimalistyczny w kuchni – jakie elementy należy wykorzystywać?


Wyposażanie kuchni to dla niektórych osób skomplikowane przedsięwzięcie z rozmaitych przyczyn. Między innymi dość często zdarza się, że pomieszczenie jakim się dysponuje przeznaczone na kuchnię jest stosunkowo nieduże. W takim przypadku trzeba szukać rozwiązań opracowanych typowo dla małych pomieszczeń.
czarno-biała kuchnia
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Ponadto trzeba pamiętać o tym, że kuchnia powinna być urządzona przede wszystkim praktycznie, ponieważ jest pomieszczeniem służącym do wypełniania rozmaitych codziennych obowiązków. Taką kuchnię można urządzić na dużo zróżnicowanych sposobów. Jednym z modnych ostatnio stylów jest minimalizm. Kuchnie zorganizowane w takim stylu znaleźć można obecnie w wielu katalogach wystroju wnętrz. Dodatków dopasowanych do tego stylu, wśród których ważne miejsce zajmują meble, jest obecnie bardzo duży wybór.

Kwestia doboru mebliMeble kuchenne są produktem bardzo istotnym w kontekście jej praktyczności. To dzięki nim możliwe jest przykładowo wygodne przechowywanie kuchennych urządzeń czy sprawne przygotowywanie posiłków. Poza tym jednak styl minimalistyczny zakłada wykorzystywanie w pomieszczeniach jak najbardziej ograniczonej liczby elementów, ograniczając się do tych najpotrzebniejszych. W sytuacji mebli kuchennych trzeba odnaleźć kompromis między pomysłami typowymi dla stylu a założeniami funkcjonalizmu. Najczęściej to się bardzo dobrze udaje. W minimalizmie szczególnie korzystnie prezentują się pomieszczenia duże i widne.

kuchnia
Author: Karen Highland
Source: http://www.flickr.com
Wybór materiałów i dodatków

Minimalizm większej części ludzi kojarzy się z pomieszczeniami sprawiającymi wrażenie chłodnych. Podczas urządzania kuchni wielu osób stawia na to, by kuchnia zawsze sprawiała wrażenie nowej i praktycznie niewykorzystywanej. Tworzywa, jakie w takim stylu nierzadko się spotyka, zaliczają się do innowacyjnych i są to na przykład różne metale i tworzywa sztuczne. Nierzadko stawia się również na kontrastowe kolory umeblowania i ścian. Minimalizm opiera się również na możliwie maksymalnym ograniczeniu dodatków i rozmaitych elementów dekoracyjnych w domu, co obejmuje także kuchnię. Takie wnętrza są jednak bardzo stylowe i mogą z powodzeniem świadczyć o dobrym guście ich właściciela. W aranżacji pomieszczenia mogą być przydatne: sprężyny na vanel.com.

Tags: meble, Wnętrza, pomieszczenia, materiały