Budujemy swój wymarzony dom - wszystko co powinno się się dowiedzieć w tym temacie.


Wiele osób myśli o swoim domu, i sporo z nich w pewnym momencie te pragnienia chce realizować. W praktyce czasami dużo drożej wyjdzie kupienie niedużego mieszkania w dużym mieście, niż postawienie niewielkiego domu na peryferiach. Rzecz jasna wyprowadzenie się dwadzieścia kilometrów za miasto będzie się wiązać z koniecznymi dojazdami, lecz jednak będzie się zupełnie niezależnym i ma się swój własny kawałek ziemi.
nowo wybudowany dom
Author: Alexander Synaptic
Source: http://www.flickr.com
Lecz wybudowanie domu, a później jego wykończenie będzie wymagać znacznie więcej załatwiania, niż zakup mieszkania. Przede wszystkim trzeba zacząć od wyszukania ziemi, a co za tym idzie wyboru miejscowości, gdzie się będzie chciało spędzić dalszą część życia. Ceny działek są bardzo różnorodne, lecz generalnie zasada jest następująca, że im centrum jest bliżej tym jest drożej. Niektórzy szczęśliwcy otrzymują ziemię od rodziny, ale większość ludzi jednak musi ją zakupić.

Po wybraniu działki przyjdzie pora na załatwienie wszystkich zezwoleń i planów. Trzeba sobie na to zarezerwować pół roku, gdyż niestety pomimo obietnic polityków nadal otrzymanie pozwoleń na budowę to nie lada wyzwanie. Przez ten czas można poszukać ekipy, która dom będzie stawiać, skompletować niezbędne materiały (na przykład: budowlane dachy i rynny), i na koniec zastanowić się nad wykończeniem wnętrza. Przy sprawnej ekipie budowa samego budynku będzie trwała nie dłużej niż kilka miesięcy, i nareszcie po upływie tego czasu można będzie zacząć meblować swój świeżo wybudowany dom (więcej info) i wnętrze.A do wykańczania będzie całkiem dużo. Należy zrobić gładzie i tynki, w kuchni i łazience kafelki, wymalować ściany i zrobić podłogi. Następnym etapem będzie zakup mebli do kuchni i pokojów, powieszenie i postawienie licznych lampek, karniszy i półek, i na koniec będzie można zacząć mieszkać w swoim nowym domu. Wielu ludzi może się bać takiej decyzji, bo przerażeniem ich napawa liczba spraw, jakie trzeba załatwić, a także wydatki, jakie będą się z tym wiązać. Jednak możliwość zamieszkania we własnym domu większości z nich rekompensuje ogrom zamieszkania przy budowie. Zerknij tutaj, może znajdziesz coś dla siebie - ciekawa lektura.

Tags: dom, materiały budowlane, kafelki, budowa