Stare oraz nowoczesne główne materiały budowlane


Jednym z istotniejszych kłopotów przy budowaniu budynku jest jego izolacja cieplna, zatem zabezpieczenie budynku przed labilnymi warunkami zewnętrznymi. Nie idzie tu tylko o wygodę domowników, ale też o trwałość domu.

Budujemy budowle od zawsze i w związku z tym technologii ocieplania domów jest bardzo wiele. Wybór zależy przede wszystkim od zasobności portfela. To w jaki sposób ocieplimy domek zależy w zasadzie od typu murów jakie zastosujemy - najtańsze z możliwych podejść to mur jednowarstwowy.

cegła
Author: Jean-François Gornet
Source: http://www.flickr.com
Ściana taka konstruowana może być z pustaków czy też z tradycyjnej cegły, świetnie sprawdzi się w takowym przypadku cegła - zweryfikuj te opinie - klinkierowa - zobacz elewacje klinkierowe. Jest ona ostatnimi czasy bardzo popularna pośród inwestorów. Główne jej plusy to ładny wygląd. Mamy do wyboru artykuł w przeróżnych kolorach (decyduje o tym temperatura wypalania oraz skład mieszaniny) a również o rozmaitej fakturze. Dla przykładu jeżeli pragniemy upodobnić nasz budynek do starej chaty przyda się nam cegła klinkierowa > cegła klinkierowa kosmo produkowana tak, ażeby przywodziła na myśl ręcznie modelowaną.

Mimo że ten rodzaj półproduktu produkowany jest z surowców znanych od wieków, nie znaczy to że nie jest to obecnie półprodukt nowoczesny. Do mieszanki dorzuca się środki przeciwbakteryjne oraz anty grzybicze. Podobne dodatki mają spowodować, iż postawiony mur będzie jeszcze trwalszy. Istotną właściwością jaką ma cegła klinkierowa jest to że jest ona niepalna.

wełna mineralna
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Jak już nadmieniono wyżej poważną kwestią jest ocieplenie budowanego domu. Choć nowoczesne mury - nawet jednowarstwowe - posiadają wystarczające parametry cieplne, niemniej jednak stosuje się dodatkowe półprodukty izolacyjne. Jednym z najbardziej popularnych będzie wełna mineralna - materiał budowlany produkowany z właściwie przetopionych skał wapiennych albo bazaltowych. Atutem tego półproduktu jest wytrzymałość na ogień jak też bardzo niska przepuszczalność wody. Osiąga się ją przez poddanie produktu specjalnym procesom albowiem wełna mineralna w swojej podstawowej formie chłonie wodę. Jest ona też bardzo dobrym tworzywem wygłuszającym stąd stosowana jest wszędzie tam gdzie oprócz cech ocieplających nieodzowna jest ochrona przed hałasem.

Tags: cegły, dom, ściany