Inwestycje mieszkaniowe dalej rosnąw całej Polsce!


Jedynie w ubiegłym roku ceny mieszkań w Rzeszowie zwiększyły się o 5 % - jest to najwyższy skok mieszkań w tak krótkim czasie. Spadek cen kredytów hipotecznych zwiększa dodatkowo wzrost zainteresowania na zakup własnego mieszkania. I dodatkowe programy wspomagające sprzedaż mieszkań nie mają tu prawie żadnego znaczenia.

Przejeżdżając dziś przez którekolwiek większe miasto w kraju, można z łatwością zauważyć, że rynek deweloperski kwitnie.

Masz zamiar znaleźć podobne artykuły odnoszące się do podnoszonej tutaj problematyki? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik i zobacz wpis ze strony (https://probudiament.pl/montaz-kotew-stalowych/).

Uwzględniając teraźniejsze niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, coraz więcej zainteresowanych zgłasza się do zakupu własnego M. Ci, których nie stać na kredyt hipoteczny na normalnych warunkach mają jeszcze okazję do skorzystania z pomocy państwowych, jakie zresztą najlepiej opłacalne są w przypadku posiadania dzieci.
mieszkanie w nowoczesnym stylu
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com
Sprzedaż mieszkań wzrasta, co przekłada się na coraz liczniejsze inwestycje mieszkaniowe. Uwzględniając brak wolnej przestrzeni, w dużych aglomeracjach przenoszone są one już na obrzeża miast i okoliczne miejscowości lub wioski, dzięki czemu też mieszkania są nieco tańsze.|Patrząc na statystyki można łatwo wywnioskować, że jednym z najbardziej rozwijających się miast jest Rzeszów. Uwzględniając ilość mieszkańców inwestycje mieszkaniowe są tu prowadzone na szeroką skalę. Jeśli tak jak przybywa mieszkań, będzie przybywać nowych mieszkańców, miasto to może stać się wkrótce małą metropolią. Sprzedaż mieszkań, już nie tylko w takim mieście jak Rzeszów odbywa się najczęściej poprzez biura deweloperskie. W niektórych przypadkach sprzedażą zajmują się spółdzielnie – dotyczy to już powstałych a nadal powiększanych osiedli. Jeszcze inni korzystają z porad biur nieruchomości, które pomimo darmowych porad wliczają sobie często duże prowizje, doliczane do kosztu całkowitego kredytu hipotecznego.

Jakie mieszkania najczęściej są dziś stawiane przez deweloperów? Zwykle są to lokale dwu- lub 3-pokojowe, w których jeden pokój połączony jest z aneksem kuchennym. Największą popularnością cieszą się inwestycje mieszkaniowe wielkości 45-50 metrów, z przeznaczeniem najczęściej dla par jak również malej rodziny z jednym dzieckiem, a także pod wynajem. Jednak koszty mieszkań (kliknij po szczegóły) są już w poszczególnych rejonach całkowice różne. Tak jak np. w Warszawie koszt inwestycji mieszkaniowej wynosi 8000zł/m, tak w Rzeszowie już 5000, zaś w Katowicach lub Łodzi nawet 4000/m.Warto więc pomyśleć przed planowanym zakupem, czy warto postawić na inwestycję bezpośrednio w mieście, czy na okolice miasta, gdzie koszty zakupu mogą być na metrze przynajmniej kilkaset złotych niższe.

Tags: pokój, miasto, kredyt hipoteczny, pomoc, dotacja