Roczna deklaracja podatkowa PIT 2017


Termin, forma a także czas składania deklaracji podatkowej mogą być problemem podatnika. Powinniśmy więc wiedzieć, czy niewielkie dochody oraz płace też zmuszają do rozrachunku rocznego? Do kiedy powinniśmy złożyć roczny PIT 2017? Komplikacją może być też dobór formy - czyli czy trzeba deklarację dostarczyć papierowo, wysłać pocztą czy może elektronicznie.
Czy muszę złożyć zeznanie podatkowe, jeśli zarabiałem niewiele? Deklarację roczną złożyć muszą wszystkie osoby, jakie w konkretnym roku pozyskiwały jakiekolwiek dochody.


Jeżeli podatnik nie uzyskał ani grosza dochodu – oświadczeń nie składa. Nie składa jej też, jeżeli w latach wcześniejszych przychód pozyskiwał, natomiast w roku 2017 taki dochód nie wystąpił.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst umieszczony na tej stronie? Nie martw się i sprawdź więcej (http://www.biuro-protax.pl/artykuly/nowe-druki-deklaracji-vat-od-1-lipca-2018r/) tutaj, znajdziesz tam tego typu informacje.

Jeżeli podatnik w konkretnym roku uzyskał utratę, to powinien dostarczyć zeznanie skarbowe. Obowiązkiem podatnika będzie udowodnienie przychodów z konkretnego roku, a uprawnieniem – wykazanie kosztów uzyskania czy straty z lat minionych. Deklaracja z utratą może się okazać przydatna w następnych latach – strata może być potrącana od przychodu w kolejnych latach podatkowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej odwiedź .


Obliczanie podatku
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Jeśli podatnik otrzymał przychody równe wydatkom, powinien on dostarczyć deklarację roczną.

Czy nasz tekst zainteresował Cię tak silnie, że chcesz zapoznać się z kolejnym? To świetnie. Więc tutaj kliknij i sprawdź (https://silesia-fundusz.pl/strona-glowna/pozyczki-dla-rolnikow/) sporo postów.

Nie ma znaczenia kwota dochodu, lecz sam fakt ich uzyskiwania. Jeśli podatnik zarobił mniej aniżeli wynosi wartość tak zwanej kwoty wolnej od podatku – czyli mniej niż 3091 – musi dostarczyć deklarację. W takowym przypadku podatek wyniesie zero złotych. Jeżeli podatnik pozyskiwał wyłącznie sumy zwolnione z opodatkowania – oświadczeń nie składa. Jeśli natomiast uzyskiwał on dochody opodatkowane i zwolnione z opodatkowania względnie nie podlegające podatkowi – w zeznaniu rocznym deklaruje on jedynie dochody opodatkowane, niezwolnione; profitów zwolnionych a także nieopodatkowanych w deklarację takową nie wpisuje.


Jeżeli podatnik uzyskuje przychody z zagranicy zaś w Polsce nie uzyskuje innych dochodów, to deklarację wypełni tylko, jeśli umowa międzynarodowa nakazuje mu zastosować do jego zysków metodę proporcjonalnego odliczenia.


Jeśli podatnik nie uzyskiwał przychodów na terytorium kraju a umowa międzynarodowa wskazywała na metodę zwolnienia z progresją – podatnik deklaracji nie składa (cała kwota jest bowiem zwolniona z opodatkowania). Jeśli jednak podatnik oprócz dochodów zagranicznych osiąga też w kraju dochody podlegające opodatkowaniu, to rozliczenie PIT 2017 musimy złożyć. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem rozliczenie pit 2017.

Tags: koszt, rozliczenia, przychody