Przydomowa oczyszczalnia ścieków czy może szambo?


Czy opłaca się inwestować w przydomową oczyszczalnię ? Jak to funkcjonuje? Czy trzeba bać się wysokich kosztów użytkowania? Doradzamy.


Przydomowa oczyszczalnia jest bardzo dobrym wyjściem, zyskownym tak dla naszych portfeli, jak też dla otoczenia.


Umywalka blatowa
Author: KOŁO
Source: KOŁO
Wielu właścicieli posesji, jakie nie są podłączone do zbiorczego systemu kanalizacyjnego zastanawia się, czy opłaci się zainwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków. Miejmy na względzie, że skażone ścieki nie mogą być odprowadzane bezpośrednio do wody bądź gruntu, dlatego prędzej czy później staniemy przed postanowieniem o założeniu przydomowej oczyszczalni ścieków. Wariant oczyszczalni zależny będzie m.in. od norm prawnych, a co najistotniejsze, gruntowych warunków.

Jeżeli wykorzystana w niniejszym artykule retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tu nagrzewnice master inne tego rodzaju porady - one odnoszą się do analogicznej tematyki.

Dobór najlepszego modelu oczyszczalni zależeć będzie między innymi od liczby lokatorów w gospodarstwie domowym, typu gruntu na działce, poziomu wód gruntowych bądź też rozmiarów działki jak też jej ukształtowania. Oczyszczalnia łączy się z ogromniejszymi, początkowymi kosztami jej instalacji w porównaniu na przykład do szamba, jednakże jest całkowicie darmowa w użytkowaniu. Ekologiczność jest to jedna z podstawowych zalet przydomowych oczyszczalni . Oczyszczalnie takie są całkiem bezpieczne dla środowiska, a zanieczyszczenia nie wydostaną się na zewnątrz . Faza zdobycia półproduktów jak też instalacji w docelowym miejscu wiąże się z troszeczkę wyższymi kosztami aniżeli w wypadku szamba (ajpszamba.pl/).


Surowcem z którego najczęściej wykonane są oczyszczalnie jest tak zwana płyta polietylenowa. Dodajmy jednakże, że koszty poniesione na budowę przydomowej oczyszczalni wynagradzają prawie zerowe koszta jej użytkowania.

Tags: system, koszty, typ