Przerażają cię rachunki za gaz? Może najwyższa pora przemyśleć zmianę dostawcy?


Koszt gazu, jak na warunki zwykłego użytkownika w Polsce, jest wysoka. Nieważne czy korzystasz tylko z kuchenki gazowej, czy też gazem ogrzewasz cały dom - powinieneś zastanowić się, czy twoje opłaty mogą być mniejsze.


Rzecz jasna dla tych, którzy mają ogrzewanie gazowe, kwestia wysokości rachunków w zimie jest bardzo istotna. Ogrzewanie gazowe jest bardziej komfortowe niż to przy pomocy paliwa stałego typu węgiel, drewno czy miał, z tego powodu dobrze jest zastanowić się, czy wchodzi w grę zmiana sprzedawcy gazu. W naszym kraju została wprowadzona liberalizacja rynku energii, co daje nam możliwość zdecydowania się na odmienną firmę prowadzącą sprzedaż gazu- interesujące informacje o zmianie sprzedawcy gazu W zależności od naszych potrzeb dobrze jest sprawdzić również, czy mamy dostosowaną odpowiednią taryfę.
Warto zerknąć do netu, aby zorientować się w cenach, w których odbywa się sprzedaż gazu na rynku krajowym. Znajdziemy tam oferty poszczególnych dostawców. Choć może nam się pozornie zdawać, że różnice są nieduże, to jednak kiedy pomnożymy je przez nasze średnie użycie gazu, z pewnością okaże się, że w naszym przypadku zmiana sprzedawcy gazu będzie skutkowała oszczędnością w późniejszym okresie.


Według prezesa URE, to jest Urzędu Regulacji Energetyki liczba podmiotów korzystających z prawa do zmiany dostarczyciela gazu idzie w górę niezmiennie. Zmiana sprzedawcy gazu przede wszystkim odnosi się do gospodarstw domowych. Stopniowe pojawianie się na rynku nowych firm, a co za tym idzie większa konkurencja powoduje, że oferta na sprzedaż gazu jest coraz lepsza dla klientów. Doradztwo dotyczącą jak najprostszej zmiany dostarczyciela możemy otrzymać oczywiście u przedstawicieli konkretnych firm. Przy powyżej wspomnianym URE jest dostępny Punkt Informacyjny, gdzie możemy otrzymać wiadomości o przysługujących nam uprawnieniach na rynku energii (kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o sprzedawcy gazu).


Mimo faktu, iż ciepłe miesiące blisko, nie zostawiajmy myślenia o zmianie dostarczyciela na potem. Dobrze jest już w tym momencie prześledzić oferty konkretnych firm, żeby mieć czas na podejmowanie dobrej decyzji. Musimy, jak w wypadku każdej reklamy, uważać na pozorne oszczędności proponowane nam. Następnie powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, czy dostaniemy gwarancję stałej ceny i jaki jest okres rezygnacji z umowy.

Jeżeli zainteresował Cię omawiany w tym miejscu temat, to zobacz także pomocny portal - on również zawiera zajmujące wiadomości.

O tym, że trzeba uważnie czytać umowę, nie musimy chyba przypominać.

Tags: dom, koszt, cena, grzać, ogrzewać, rynek energii