Przechowywanie drewna w aranżacji przestrzeni kominkowej


Planując kominek nie można zapomnieć o przygotowaniu miejsca na drewno. Poznajmy aspekty praktyczne i estetyczne tyczące się przechowywania tego surowca w domu.
dachy
Author: ROGALA
Source: ROGALA
salon
Author: Black Red White SA.
Source: Black Red White SA.
Jeśli chcemy mieć w domu tradycyjny kominek, powinniśmy liczyć się z koniecznością magazynowania w niedalekiej odległości od kominka zapasów drewna, jakie pozwolą przez wiele dni cieszyć się ogniem i przyjemnym ciepłem, bez potrzeby częstego wychodzenia z lokalu celem uzupełnienia opału. Surowiec taki jak drewno (polecamy również architektura ogrodowa) posiada niezwykłe walory dekoracyjne, dodające pomieszczeniu domową aurę - super zabudowa kominka. W jaki sposób połączyć funkcjonalność i walory zdobnicze drewna przy aranżu przestrzeni wokół domowego paleniska?


Na pewno warto trzymać drewno w ozdobnym koszu. Zazwyczaj tego typu pojemniki wykonane są z metalu, z giętymi motywami bądź stalowymi elementami, które stanowią estetyczny pomysł na przechowywanie drewna. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli koszy na drewno kominkowe - mogą różnić się od siebie kształtem, wielkością, kolorami, orientacją (pionową bądź poziomą). Niektóre kosze posiadają praktyczne rączki, na których możemy powiesić akcesoria kominkowe, jak na przykład miotełka i szufelka. Ważne, by sposób przechowywania drewna dobrać do tego jak wygląda zabudowa kominek jaką został wykończony - kominek. Nie każde wykończenie kosza będzie pasować do stylistyki nowoczesnego wkładu kominkowego. Z pewnością musimy zgrać ze sobą te elementy, aby osiągnąć spójną koncepcję aranżacyjną. Największe kosze mogą stanowić znaczącą ozdobę przestrzeni kominkowej - spora ilość drewna to gwarancja opalania przez wiele dni, bez konieczności często uzupełniania zapasów paliwa, a widoczne drewno (tartak-urszulewo.pl) jednoznacznie kojarzy się z ciepłem, bezpieczeństwem i wypoczynkiem.

Tags: drewno, stal, magazyn, rynku