Przyda ci się agregat uprawowy? Możesz zakupić gotową maszynę bądź zakupić części w sklepie internetowym i zrobić agregat własnoręcznie


Każdy rolnik doskonale wie, jakie maszyny są niezbędne do prawidłowej uprawy roślin, począwszy od ich wysiania, po wspomaganie prawidłowego rozwoju, aż po zbiory. Oczywiście maszyn takich jest bardzo dużo i większość z nich, to sprzęt, który wykonuje się w wyspecjalizowanych zakładach, wyposażonych w niezbędną przestrzeń, sprzęt, narzędzia i oczywiście profesjonalistów, którzy maszyny zaprojektują i przetestują. Takie maszyny z reguły bardzo dużo kosztują, dlatego przeciętny rolnik, z niewielkim polem pod uprawy, może zdecydować się albo na wynajmowanie maszyn, albo pokusić się o samodzielne zrobienie tych prostszych, które będą pomocne w pracy na co dzień.
sprawdź
Author: ClearSense
Source: ClearSense
Za przykład może służyć agregat uprawowy. Siewniki, brony czy sadzarki to podstawa dla każdego rolnika. Przyda się również agregat uprawowy, który jest przeznaczony do przygotowania ziemi pod zasiewanie, ale również do sadzenia. Dzięki odpowiedniej budowie maszyna może kruszyć większe bryły ziemi, spulchniać ją, niszczyć chwasty, jak również mieszać ją z nawozami koniecznymi do prawidłowego wzrostu roślin. Agregat taki możemy pokusić się zrobić własnoręcznie, posiadamy wystarczająco miejsca i niezbędne elementy. Co przede wszystkim będziemy musieli kupić do jego wykonania?

To co musimy przygotować to oczywiście odpowiedni projekt maszyny (jesteśmy tutaj) oraz części. Zakupimy je na pewno przez internet, ponieważ w sieci działa wiele firm, które oferują potrzebny asortyment i co ważne – w atrakcyjniejszych cenach niż sklepy stacjonarne. Zakupimy tu części do kosiarki rotacyjnej, glebogryzarek, czy wspomnianych agregatów.


Jedną z podstawowych części będzie ząb agregatu uprawowego (dowiedz się więcej na polecanej stronie). Będziemy ich potrzebować więcej, jako że w typowym agregacie zęby mocowane są w 4 rzędach, rozlokowanych co dziesięć centymetrów.

W internecie bez problemów dostaniemy instrukcję jak wykonać tego rodzaju maszynę. Jeśli mamy warunki do tego, aby samodzielnie przygotować tego typu sprzęt, warto o to zadbać. Powinniśmy wcześniej rozeznać się co do wymagań konstrukcyjnych, jak również rozłożyć sobie pracę na kilka dni, jako że zrobienie takiej maszyny (nasz odsyłacz) wymaga precyzji i fachowego podejścia. Poszukajmy też wcześniej sklepu, w którym zakupimy niezbędne części, by nabyć je po atrakcyjniejszych cenach.

Tags: części, maszyny, agregat uprawowy, glebogryzarki