Pomysłowe sposoby oświetlania domu i ogrodu


Każdy lubi podążać za duchem czasu i trendami. Te także nie pomijają takich dziedzin technologii jak oświetlenie nowoczesne. Przyglądając się co raz nowszym i wymyślnym pomysłom iluminacji wnętrz, można zauważyć, jak wielki postęp został poczyniony w stosunkowo krótkim przedziale czasu. Co niektórzy starsi ludzie wspominają nadal całe noce w dzieciństwie spędzone przy świetle świeczki czy lampy naftowej.

oświetlenie ogrodu
Author: Baumann Wintergarten GmbH
Source: Saint-Gobain Glass
Teraz mamy dojście do wielce zaawansowanej technologii, która generuje względnie małe wydatki w stosunku do ilości i mocy wyemitowanego światła - http://www.lampyilampki.pl/338-oswietlenie-nowoczesne. Najpopularniejsze stało się oświetlenie nowoczesne typu LED. Niewielkie układy oświetleniowe wypierają żarówki dawnego typu, przez co popyt na nie stale wzrasta. Porównując żarówka LED pobierająca tylko 5,5W wytwarza oświetlenie, które odpowiada zwykłej żarówce o mocy 50W. Stosunek pobieranej mocy do wydzielanego światła zależy od technologii i producenta. Podobnie działają bardzo modne lampki ogrodowe, które zazwyczaj posiadają formę małych latarni wbijanych w ziemię. Działają one zazwyczaj na baterie lub niewielkie akumulatorki, jakie w dzień doładowywane są światłem słonecznym. U szczytu znajdują się malutkie panele słoneczne, dzięki którym promyki słońca przetwarzane są na zgromadzoną prąd elektryczny. Lampki ogrodowe dostępne są w wielu wariantach. Mogą być zarówno w kształcie małej latarni jak i imponujących żyrandoli czy całkiem nowoczesnych oryginalnych form. Każdy klient znajdzie coś dla swojego upodobania. Nowoczesna technologia oświetlenia znalazła zastosowanie również w pomieszczeniach kuchennych ki jadalnych. Lampa do kuchni stanowi nie tylko dopełnienie stylu naszej domowej przestrzeni gastronomicznej - to piękna lampa do kuchni.piękna lampa
Author: N@ncy N@nce
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie istotnym jej zadaniem jest rozświetlanie wnętrza w taki sposób, aby optymalnie można było korzystać z wszystkich zakamarków. Tutaj również dysponujemy wieloma kolorami i kształtów modelu jaki sobie zażyczymy - lampki ogrodowe. Dzisiejsza technologia oświetlenia sprawia, że lampa do kuchni może być stosunkowo ciekawym i jednocześnie naprawdę praktycznym elementem wystroju wnętrza.

Tags: Wnętrza, Energia, prąd, przestrzeń