Pojemniki z tworzyw sztucznych – rodzaj i zastosowanie


Przemysłowe pojemniki oraz zbiorniki z tworzyw sztucznych mają bardzo szerokie zastosowanie. Stoją w hurtowniach, zakładach pracy, na podwórkach, na ulicach... Wyróżnia je głównie najwyższa jakość wykonania i funkcjonalność.Wykorzystywane są zależnie od pory roku i potrzeb. W okresie zimowym, skrzynie z piaskiem pomagają w zabezpieczaniu niebezpiecznych miejsc dla pieszych.


piasek na placu budowy
Author: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Source: http://www.flickr.com
Wspaniale sprawdzają się jako zbiorniki na piasek, sól drogowa, oraz inne materiały sypkie, takie jak np. sorbent. Ich zasadniczym zadaniem jest zimowe zabezpieczanie ciągów komunikacyjnych takich jak ulice i chodniki w naszych miastach. Poza tym na parkingach samochodowych, dworcach autobusowych i kolejowych lub (więcej info) obiektach użyteczności publicznej oraz obiektach hotelowych. Poprzez atrakcyjny wygląd i funkcjonalność mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie poza sprawowaniem swojej głównej roli powinny być dopasowane lub wyróżnione z otoczenia.

Specjalnie zaprojektowana forma umożliwia magazynowanie między sezonami. Taka skrzynia na piasek jest wytrzymała na wyszczerbienia, zimno, nagrzewanie, promienie UV, nie koroduje. Nadaje się do transportu przy pomocy wózka widłowego. Z chwilą zakończenia okresu zimowego puste skrzynie można zebrać a następnie umieścić w stosach zajmujących niewielką powierzchnię, aż do następnego sezonu.


zbiornik na wodę
Author: HM Revenue & Customs
Source: http://www.flickr.com
Znane powiedzonko brzmi „Służby wodociągowe pracują wyjątkowo dobrze, kiedy ich nie widać”. Dopiero wtedy, kiedy zauważamy brak wody pamiętamy o ich istnieniu. Pozbawienie wody momentalnie a co istotne bez ostrzeżenia, jest dla mieszkańca wsi i miasta wydarzenie, które powoduje dezorganizację czynności dnia. Wówczas z pomocą przychodzą zbiorniki wody pitnej, takie jak te. Zbiorniki znajdują także zastosowanie w gromadzeniu wody na kempingach, w firmach, w gospodarstwach rolnych tudzież w miejscach, gdzie występują sezonowe ograniczenia dostępu wody. Mają estetyczny wygląd i na ogół są oznaczone herbem miasta lub logo firmy.

Tags: śnieg, wody, sorbent