Zwiększenie bezpieczeństwa na jezdni? Bez wątpienia zapewni nam to bezpieczne przejście dla pieszych


Niebezpieczeństwo na naszych drogach zwiększa się praktycznie z dnia na dzień. Na pewno każdy człowiek oglądając newsy z Polski i świata dojrzał, że stłuczki drogowe zdarzają się cyklicznie i kłopotliwie coś z tym faktem poczynić. Jest to nadzwyczaj smutna wiadomość, ponieważ zwykle w takich zdarzeniach giną niewinni obywatele, przed którymi było jeszcze całe życie.

przejście dla pieszych
Author: der_cat
Source: http://www.flickr.com
Dlatego każdy musi jak najprędzej przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego, bez względu od tego czy jest kierowcą czy nie. Pamiętajmy o to, iż w trakcie prowadzenia auta nie odpowiadamy wyłącznie za siebie, lecz także za naszych pasażerów oraz pozostałych członków ruchu drogowego. W chwili obecnej dyrektorzy ogromnych przedsiębiorstw powiązanych z komunikacją drogową chcą odszukać sposób na zminimalizowanie liczby stłuczek. Trzeba wspomnieć, iż multum z nich jest na przejściach dla pieszych, które są niedobrze znakowane. Nie jest to sporadyczna sytuacja, tego typu rzeczy zdarzają się prawie w każdej gminie. Toteż musimy uświadomić sobie, że bezpieczne przejście może uratować życie niejednej osobie - przykład: Ten system bazuje szczególnie na technologii solarnej oraz diodach LED.Wskutek tego jest on niezwykle funkcjonalny i efektywny.

Zdecydowanie przeczytaj atrakcyjny news (http://www.sitodruk-maszyny.com/Flash.html) na omówiony tutaj temat. Nie daj się prześcignąć innym! Popraw swoją wiedzę na to zagadnienie.

Białe pasy malowane są na czerwonej nawierzchni, przez co są zauważalne o wiele wcześniej. Trzeba wtrącić, że bezpieczne przejście składa się z trzech elementarnych części, to znaczy: aktywnego przejścia dla pieszych, aktywnych PEO (zwanych „kocimi oczkami” - są to odblaski, jakie zauważa się z dużej odległości) , a także masy chemoutwardzalnej - PEO. Tego typu wyjście ma masę korzyści, do kluczowych należy większa uwaga kierowcy przed przejściem, zmniejszenie prędkości, skrócenie trasy hamowania, a w szczególności większe bezpieczeństwo prawie każdej osoby, jaka na tym przejściu się znajdzie.

Powinniśmy także wiedzieć, iż budowa bezpiecznego przejścia będzie tańsza, aniżeli budowa - firma budowlana kraków standardowej sygnalizacji - przejdź do serwisu.

Jeśli samodzielnie nie możesz nic z tym zrobić, to już dzisiaj napisz wniosek do wójta, zrelacjonuj własną propozycję i czekaj na odpowiedź. Może okazać się, iż uda Ci się przekonać władze gminy, by pomyślały o wzroście bezpieczeństwa swoich mieszkańców.

Tags: ruch drogowy, sygnalizacja, jezdnia