Podstawowe informacje o uprawie chryzantem, najczęściej uprawiane ich odmiany i kolory.


Chryzantemy większości z nas kojarzą się z dniem Wszystkich Świętych. To wtedy właśnie na tysiącach grobów pojawiają się wspaniałe, duże kwiaty w doniczkach, którymi są właśnie chryzantemy. I okres tego święta jest także dniem, w którym ich sprzedaż jest największa, handlujący przy cmentarzach mają często setki doniczek, od całkiem niedużych aż po rozłożyste, wspaniałe kopuły.

kolorowe chryzantemy
Author: ProFlowers
Source: http://www.flickr.com
Bo kwiaty, które są potocznie nazywane chryzantemami, występują w wielu odmianach, bardzo się różniących rozmiarem rośliny, kształtem kopuły oraz wielkością i kolorem kwiatów. Więcej informacji tutaj: chryzantema w doniczce Przeważnie chryzantema występuje w kolorach białym, czerwonym, żółtym i fioletowym, lecz na straganach można bez problemów znaleźć także inne, rzadziej wybierane odmiany. Ogromnie zróżnicowane są również ilość i rozmiary kwiatów. Niektóre odmiany mają do kilkunastu dużych kwiatów, i to właśnie one nadają całej doniczce odpowiedniego wyglądu, a inne składają się z dużej ilości drobniejszych kwiatków, które razem tworzą wspaniałą kompozycję.Ale chryzantemy mogą też być bardzo ładną ozdobną rośliną, bardzo ładnie wyglądają na przykład w późno jesiennych ogrodowych kompozycjach. Świetnie będą się nadawać dla mało wprawnych miłośników ogrodu, bo nie są wymagającymi roślinami i ich hodowla nie jest trudna. Jeżeli komuś nie będzie się jednak chciało bawić w sadzenie tych kwiatów, to będzie mógł odwiedzić jakąś okoliczną uprawę i tam kupić odpowiednią ilość kwiatów. Doskonałe recenzje pośród kupujących przykładowo ma uprawa w Paszcze, pochodzące z niej kwiaty zachwycają swoją jakością i urodą.

chryzantema wielokwiatowa
Source: chryzantemy.pl
Bardzo dużym plusem tej właśnie uprawy stała się ich duża różnorodność odmian. Sprzedawane są tam chryzantemy nie tylko w najbardziej popularnych kolorach i rozmiarach, lecz także te mniej typowe i spotykane. Dla klientów niezwykle istotne jest również to, ile zapłacą, i na omawianej plantacji będzie ich czekać kolejna niespodzianka. Ceny kwiatów są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza jeżeli będzie się chciało zakupić ich nieco większą ilość.

Tags: kwiaty, ceny, odmiany, kwiaty w doniczkach