Planujemy ogród, czyli na co warto postawić, by efektywnie odpocząć


Ogród przy domu jest miejscem, w którym spędzamy większość ciepłych dni. Warto więc się nieco o niego zadbać, aby dawał nam jak najwięcej uśmiechu i spokoju.


Planując aranżację ogrodu przy domu liczna część ludzi rozpoczyna od ogrodzenia. Czy chcemy, czy nie, trzeba wybrać, czy wolimy mieć uniwersalny płot czy siatkę, czy sadzimy w koło drzewa, czy też decydujemy się krzewy. A jeśli drzewa czy krzewy, to jakie wybrać? Bo wiadome, że nie każde będą odpowiednie do naszego podłoża, stopnia wilgotności, itp.


A jeśli o sadzeniu mowa, warto zwrócić uwagę na cyprysik groszkowy – to popularne drzewko ,które pochodzi z Japonii, przeznaczone jest przede wszystkim do parków i ogrodów. To długowieczne zimozielone drzewo może żyć nawet 400 lat – szczególnie, gdy sadzone są w okolicy oczek wodnych - zerknij.


Planując ogród należy także rozważyć, czy chcemy w nim coś uprawiać, czy >> http://olszewscy.org.pl/kierownik-budowy.html nastawiamy się raczej na rekreację w formie trawnika z basenem, albo huśtawką lub też na przykład piaskownicą dla dzieci.


Planując sianie trawy istotne jest wyposażenie ogrodu w bofix – to specjalny środek chwastobójczy z przeznaczeniem do zwalczania chwastów na trawnikach, boiskach sportowych jak również polach golfowych.


Poza wymienionymi już kwestiami, należy przemyśleć ponadto, czy w planowanym ogrodzie powstanie altana wraz z kominkiem na grilla, czy na przykład wystarczy nam jedno konkretne miejsce przeznaczone na ruszt.


cyprysik groszkowy
Author: Maciek Krol
Source: http://www.flickr.com


Planując aranżację ogrodu nie można zapomnieć o największej atrakcji dla większości domowników – basen. Wbrew pozorom dzisiejsze baseny nie są już tak drogie co kiedyś. Przykładowy basen bestway kosztuje już niespełna 100zł, a spokojnie pomieści wszystkich domowników - przejdź.
W ogrodzie musimy zaplanować teren na zabawy, biesiady rodzinne, ale także relaks przy książce albo lampce wina. Stąd też istotne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni ogrodu, tak by każdy z rodziny znalazł w nim miejsce dla siebie.

Tags: grill, ogrodzenia, altana