Pielęgnacja drzew owocowych lub iglastych to zajęcie dla osób, które są po trosze robotnikami, a po trosze artystami


Pielęgnowanie zielni to zajęcie dla tych kobiet, które kochają spędzać czas na otwartym powietrzu. Owo zajęcie bywa przyjemne, jeżeli tylko nie trzeba zbyt ciężko pracować. I tak sadzenie aksamitek bądź grabienie liści jesienną porą to czynności, które kojarzyć się mogą z wytchnieniem. Panowie, którzy pracują umysłowo po prostu marzą o tym, żeby popracować fizycznie, a nieduży wysiłek jest dla nich nawet wskazany.
drzewo w ogrodzie
Author: Susanne Nilsson
Source: http://www.flickr.com
W końcu skoszenie trawnika w przydomowym ogródku można wliczyć do tych mało uciążliwych, a całkiem pożytecznych zadań. Tak czy inaczej, pielęgnacja zieleni to temat niezwykle szeroki i ze szczegółami omówić go nie sposób, więc spróbujmy się tutaj skupić tylko na zagadnieniu tyczącym się pielęgnacji drzew. Drzewa w mieście są niezwykle ważne i nie podlega to żadnej dyskusji. Przede wszystkim warto mieć świadomość, że oczyszczają one miejskie powietrze. Im mniej drzew w miastach, tym bardziej narażeni jesteśmy na schorzenia układu oddechowego. W dodatku rośliny te produkują tlen. Ludzie naprawdę go potrzebują. Drzewa parują w ciągu dnia, dlatego też ich obecność zapewnia chłodzenie w gorące dni. Oprócz tego powietrze staje się mniej suche.

Jeśli w naszym ogródku rosną jabłonki, to praktycznie każdego roku warto poświęcić czas obcinanie suchych lub tych zbyt długich gałązek. A przycinanie drzew to także zajęcie dla ludzi o zacięciu artystycznym. Teraz panuje moda na drzewa, jakie rosną na obszarach usytuowanych nad Morzem Śródziemnym, a mamy w tym miejscu na myśli np. cyprysy i tuje. Te drzewa (http://www.robinia.waw.pl/) można bez trudności kształtować, a uzyskane bryły dekorują każdy przydomowy ogród i wzbudzają zachwyt pośród przechodniów. Pod tym adresem więcej: .

Oczywiście dają również cień. Należy także zauważyć, jak wielu ludzi przebywa w parkach, gdy pogoda jest odpowiednia. Świadczy to też o tym, że drzewo daje możliwość odpoczynku, kontaktu z naturą w dużym mieście. Funkcjonują aplikacje, które imitują dźwięki lasów i pozwalają na wyciszenie. Wyprodukowano także bardzo dużo płyt z tego rodzaju muzyką relaksacyjną, w związku z tym nie ma żadnych wątpliwości, co do zbawiennych zadań drzew. Drzewa - wejdź i sprawdź - tworzą cudowną scenerię. Wpływają na estetykę całego miejsca. Jeżeli z miast przeprowadzana będzie niekontrolowana, znikną takie rośliny, a najmłodsi nie będą posiadać żadnego kontaktu z naturą. Drzewa są także istotne dla dróg z asfaltu, gdyż ich cień może pomagać w trakcie upałów przed zbyt dużym nagrzaniem takiej powierzchni. Oczywiście utrzymanie terenów zielonych jest kosztowne, a żeby naprawdę spełniały swoją rolę muszą być prawidłowo pielęgnowane. Trzeba to robić w taki sposób, aby nie popsuć żywotności drzewa. Warto także mieć świadomość w jakich miejscach należy sadzić rośliny. Nierzadko drzewa rosną za gęsto, wtedy niezbędna jest wycinka drzew, na którą w wielu przypadkach musimy mieć specjalne zezwolenie. Nie jest ono konieczne, kiedy planujemy wyciąć drzewo owocowe czy takie, które ma mniej niż 10 lat.Tags: ogród, kwiaty, drzewa, cebulki, ogródek, tuje, wycinka