Piękny ogród bez kopców kreta. Jak położyć siatki na te stworzenia?


Kret to stworzonko, jakie przywołuje na myśl miłe wspomnienia dawnej czechosłowackiej bajki. Jednak w codziennym życiu nie musi być tak różowo. Krety to szkodniki, jakie potrafią zniszczyć nasz wypieszczony przydomowy ogródek. Należy więc zainwestować urządzenie, którego zadaniem będzie obrona przed tymi małymi stworzeniami.


Kret w ogrodzie
Author: Serena
Source: https://www.flickr.com
Jeśli nasz ogródek jest powodem do dumy, wówczas uczynimy wszystko, żeby wyglądał jak najlepiej. Szczególnie w lipcu, kiedy najwięcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Często zapraszamy kolegów i koleżanki na grilla na ogródku. Warto więc, by wyglądał się on jak najbardziej reprezentacyjnie.

W wypadku, kiedy chcemy posiadać wspaniały trawnik musimy zakupić specjalną siatkę na krety. Siatka - (strona polecana w temacie) na krety zagwarantuje nam należytą ochronę przed tymi niepozornymi stworzonkami. Dzięki niej nie będziemy musieli oglądać nowych kopców na swoim trawniku. Unikniemy dodatkowego stresu i nerwów. Teraz przy okazji grillowania jednym zmartwieniem pozostanie smak serwowanych potraw, a przede wszystkim ich odpowiednia ilość. W wypadku, kiedy nie mamy zadaszenia albo namiotu ogrodowego, wtedy będziemy mogli się pomartwić, czy pogada będzie upalna. Więcej na

Siatka na krety jest bardzo prosta do montażu. Podstawowym krokiem jest dobre pozbycie się chwastów. Następnie wystarczy siatkę rozwinąć i położyć na ziemię. W paru miejscach trzeba odpowiednio ją przymocować przy pomocy, na przykład szpilek lub kołków. Jak głęboko montować siatkę pod trawnikiem? Mając na uwadze to, że trawa posiada krótkie korzenie wystarczy siatkę położyć na głębokości około 10 cm. Gdy już to będzie gotowe, musimy przysypać siatkę ziemią. Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie podłoże lekko kwaśne. To solidne podłoże dla traw. Ziemię należy delikatnie uklepać i równomiernie ją rozłożyć. Ostatnim krokiem będzie zasianie trawy. W taki sposób zamontowana siatka (zobacz w serwisie) na krety zapewni nam należytą ochronę przed tymi szkodnikami. Dzięki niej nie będzie już ani jednego niechcianego kopca w swoim ogródku. Nasz trawnik będzie prezentował się świetnie. A my oszczędzimy wiele nerwów i stresu, związanych z pojawianiem się kreta. Będziemy mogli także zapomnieć o różnych sposobach na przepędzenie kreta z posesji, jak na przykład o zakopywaniu szklanych butelek do połowy w ziemi.

Tags: trawniki, szkodniki, krety