perfekcyjne pustaki na każdy typ ściany. Poznaj ogromne zalety, doskonałość wykonania i niezawodność materiałową na lata!


Chcesz jakości za każdym razem? To z pewnością ciężkie do zrealizowania, jednocześnie istnieją określone obszary, w jakich jest to realne, na przykład budownictwo. Spośród ogromnego wyboru różnorodnych materiałów na specjalną uwagę zasługują pustaki Porotherm. Są wspaniałym materiałem dla każdego typu ścian: jednowarstwowych, dwu i trzywarstwowych czy zewnętrznych. Idealnie sprawdzają się w stawianiu ścian nośnych czy działowych, a także tych, jakie nie potrzebują docieplenia.

[IMG=1503/551a47254ce80___flickr_14724661502.jpg|R|W=200|ALT=materiały na budowę na
Pokaźny asortyment marki Porotherm oferuje perfekcyjne rozwiązania, zarówno pod kątem potrzeb indywidualnych, jak i parametrów akustycznych czy termicznych. Co też ważne, pustaki w systemie Porotherm, to szybkie postępy w budowaniu. Dotyczy to z pewnością każdego rodzaju ściany. Ściana jednowarstwowa to, jak nazwa określa, ściana z jedną warstwą murowych elementów. W takim rozwiązaniu warstwa cegieł spełnia funkcje konstrukcyjną, jak i termoizolacyjną. Takie ściany bardzo właściwie gwarantują ochronę cieplną dla budynków mieszkalnych.

Dodatkowo, już od ponad 30 lat są stosowane w państwach Europy Zachodnie, obecnie i w Polsce zaczynają być wykorzystywane. Ściana dwuwarstwową to zewnętrzna ściana - https://www.wienerberger.pl/produkty/renesansowa-l15-antracytowa-angoba -, która posiada system docieplenia. Wewnętrzna warstwa z cegieł jest w tym systemie formą konstrukcyjną, zaś grubość warstwy docieplenia jest ważna z powodu parametrów technicznych całej przegrody. Trzeba jeszcze wspomnieć o ścianie zewnętrznej trójwarstwowej, ponieważ ona naturalnie również pełni swoją rolę w systemie Porotherm. Tego typu ściana składa się z zewnętrznej warstwy konstrukcyjnej, a jednocześnie zewnętrznej warstwy osłonowej z cegieł. Występuje tam również warstwa izolacji termicznej, jak wełna mineralna czy styropian.

Taki istotnie model konstrukcji jest najbardziej istotny w wielu krajach Europy, i to od wielu lat. Nie jest ważne o jakim typie ściany mówimy, pustaki Porotherm to zapewnienie sukcesu i prawdziwej jakości na lata. Przekonuje się do tej technologii coraz większa liczba osób. Tak się składa, że ci co raz wypróbowali ten sposób nie chcą powracać do starych sposobów. Zresztą nie ma co się dziwić, system ten zapewnia wspaniały komfort pracy, dobre szybkie tempo i zawsze najlepsze efekty. Faktycznie należy o tym pomyśleć, gdy mamy w planach stawianie domu. Trudno bowiem odnaleźć lepszy sposób.