Ogródek atrakcyjny przez cały rok


Całoroczny ogród, który cieszyć będzie wspaniałymi roślinami to marzenie wielu ludzi. Planując kształtowanie takiego miejsca należy jednak mieć na uwadze szereg aspektów i starannie dobierać zarazem materiały, jak również i ekipę, która ukształtuje oranżerię. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że nasze przedsięwzięcie się uda.


Jak projektować?
Oranżerie to idealny pomysł na miejsce do wypoczynku dla wszystkich tych ludzi, którzy chcieliby cieszyć się relaksem pośród
ogródek zimowy
Source: pixabay.com
zieleni, bez względu na panującą aktualnie porę roku, więcej na ten temat . Projektując taki budynek trzeba jednak starannie wybrać miejsce, gdzie ma on powstać. W przypadku mniejszych działek z reguły ogród zimowy będzie musiał przylegać do którejś ze stron budynku. Jeżeli jednak mamy dużą działkę, możemy zdecydować się na rozległy ogród. Pierwsze z wymienionych rozwiązań ma jednakże tę zaletę, że znajduje się bezpośrednio przy domu mieszkalnym i w wolnej chwili, bez trudu możemy cieszyć się okazałą roślinnością. Która ściana budynku będzie najlepsza? Miłośnicy konsumowania posiłków wśród roślinności wybiorą z pewnością stronę wschodnią czy też zachodnią – umiarkowana ilość słońca, jakie wpadać będzie do wewnątrz, umożliwi odpoczynek zarówno rano, jak też i bliżej wieczora. Jeśli marzy nam się oranżeria z prawdziwego zdarzenia, gdzie zamierzamy hodować egzotyczne rośliny, zdecydowanie lepiej będzie zbudować ogród zimowy po stronie południowej.
ogródek zimowy
Source: pixabay.com
Najmniej korzystne będzie umiejscowienie go od północy, ze względu na mniejszą ilość słońca.


Na co zwrócić uwagę?
Ogród zimowy, zwłaszcza ten przylegający do bryły domu, powinien być odpowiednio zaprojektowany i w taki sposób, żeby nie tylko spełniał swoją podstawową rolę, ale również harmonijnie komponował się z architekturą budynku, porównaj . Właśnie z tego względu warto skorzystać ze wsparcia ze strony specjalisty i zdecydować się na usługi doświadczonego projektanta. Uwagę warto zwrócić również na materiały, z jakich powstanie obiekt. Ich jak najwyższa jakość zagwarantuje bezpieczeństwo i długie użytkowanie. Poza tym powinniśmy pamiętać o dobrej wentylacji, która zapewni komfort podczas odpoczynku we własnym całorocznym ogrodzie, a do tego zapobiegnie powstawaniu pleśni. Kluczowe znaczenie ma też firma tworząca oranżerie.

Tags: odpoczynek, komfort, bezpieczeństwo