Ogród w nowoczesnym, czyli nieco oryginalnym wydaniu - interesujące wskazówki dla gospodyń, które chciałyby trochę zmienić otoczenie budynku mieszkalnego


Początek wiosny to niewątpliwie czas wzmożonej pracy w ogrodzie bądź przydomowym ogródku. Okopywanie rabatek, sadzenie kwiatów, nawożenie czy sianie nasion - to tylko niektóre konieczne prace. Zima jest czasem stagnacji, lecz wiosna do najlepszy czas na zaprowadzenie zmian.


Kiedy jedni powiększają klomb z bratkami i projektują skalniaki, to inni stawiają małą szklarnię w rogu działki. Takie przedsięwzięcia w zasadzie nie są zbyt radykalne przełomem, ale czasami są najzwyczajniej w świecie potrzebne. Z kolei jeżeli ktoś planuje w tym roku zrealizować o dużo śmielsze bądź bardziej niebanalne pomysły, to parę podpowiedzi jest na wagę złota.

ogórd, dom
Author: www.flickr.com
Source: www.flickr.com
Osłonami na balkon zazwyczaj zainteresowani są ci, którzy mają kameralne mieszkania w dziesięciopiętrowcach. Równie nieduży balkonik na pewno warto chronić przed wiatrem czy słońcem, zwłaszcza kiedy czyta się tam czasopisma. Natomiast posiadacze domów piętrowych mogą łatwo uatrakcyjnić wygląd własnego ogrodu zamawiając osłony balkonowe z interesującymi nadrukami - wtedy zwykła osłona staje się wspaniałą ozdobą balkonu. Innym niebanalnym pomysłem jest wydzielenie małej przestrzeni na terenie działki - płot (zobacz zobaczysz) lamelowy świetnie sprawdzi się tutaj jako ogrodzenie- sprawdź pełną ofertę na tej stronie. Porządne przęsła będą chronić biesiadników przed wzrokiem wścibskich przechodniów.

W obiegowej opinii to kwiaty stają się największą ozdobą ogrodu. Jednak czy można wymienić choćby jeden sensowny argument, który odwiódłby zapamiętałego ogrodnika amatora od sadzenia warzyw w doniczkach? Na pewno nie. W naszych kuchniach od pewnego czasu rosną w misach zielone przyprawy, bazylia lub kolendra. Dlaczego więc nie przenieść takiej praktyki do ogródka.


ogródek przy domu
Author: Madalina Ungur
Source: http://www.flickr.com
Nasiona warzyw zazwyczaj lądują na uprzednio przygotowanych grządkach, ale niektóre z nich można spokojnie posiać w donicach poustawianych wzdłuż ścian budynku mieszkalnego bądź nawet na tarasie. Kwiaty grochu uroczo się prezentują, choć i doniczki plastikowe z niedużymi pomidorami prezentują się wspaniale, szczególnie w dobrze zaprojektowanych aranżacjach- doniczki z plastiku dostępne tu.

Ogrodnictwo to wielkie zamiłowanie wielu Polaków. I chociaż vademeca podsuwają mnóstwo ciekawych pomysłów, to czasami warto liczyć nade wszystko na własną pomysłowość. Jedynie wówczas będzie się czuło stuprocentową satysfakcję, gdy konkretna realizacja zauroczy gości.

Tags: ogród, kwiaty, Ogrodzenie, wiosna, prace