Odkurzacz centralny w domu - w jaki sposób ułatwić sobie domowe porządki.


Każdy kto ma mieszkanie lub dom wie doskonale, że sprzątanie to jeden z tych najmniej lubianych przez domowników zadań. Odkurzanie, wycieranie kurzu, zmywanie, mycie podłogi… Dla wielu z nas sprzątanie to utrapienie, z którym chcielibyśmy sobie poradzić w jak najbardziej wygodny i szybki sposób.
odkurzacz 2
Author: Robert Scarth
Source: http://www.flickr.com
W szczególności nowe lokale i domy lub te po remoncie mają tendencję do zostawiania ogromnej ilości kurzu a także pyłu, jaki odkłada się dosłownie wszędzie, niekiedy w takich miejscach, że nawet trudno tam dotrzeć z zwyczajnymi środkami sprzątającymi. Dodatkowo niejeden z nas chciałby sobie jakoś uprościć cotygodniowy obowiązek sprzątania. Z tego powodu również możemy zdecydować się na proste odkurzacze, najlepsze mopy, myjki i ścierki albo możemy zastanowić się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem nie byłby odkurzacz centralny.

Lepiej zastanowić się nad nim przy okazji wykańczania nowego domu, lub sporego lokalu, albowiem odkurzacz ten najlepiej sprawdzi się na znacznych powierzchniach. Zakładając więc instalacje w naszym nowym domu, podłączając elektrykę, telewizję, C.O. czy instalację wod.-kan., przy okazji możemy też zamontować odkurzacz centralny, by w późniejszym czasie uniknąć zbytecznego kucia w ścianach lub przerabiania podłogi. Co ważne, instalację czyszczącą takiego odkurzacza możemy zamontować w całym domu, a nawet wszystkich poziomach. Wszelkiego rodzaju rury chowane są w ścianach lub w podłodze, dzięki czemu nie musimy nosić ze sobą całego sprzętu dołączonego do standardowego odkurzacza - Doman.


odkurzanie
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
Odkurzacz centralny ma jedną główną jednostkę wyposażoną w nowoczesne filtry, które usuwają zassane powietrze na zewnątrz lokalu. Dzięki temu nie musimy martwić się o ciepłe powietrze w domu czy o nieładny zapach. Znaczącą zaletą tego systemu jest jego pokaźna moc, dzięki czemu usuwa on nie tylko kurz, brud czy piasek, ale pomaga chronić mieszkanie z różnego rodzaju drobnoustrojów, np. roztoczy czy alergenów. Ta prozdrowotna zaleta połączona z cichą pracą tego sprzętu pozwala na sprzątanie mieszkania nawet w nocy, a dodatkowo cały proces sprzątania możemy właściwie usunąć z naszego otoczenia, albowiem jedyne, czym będziemy musieli się posługiwać, to końcówki oraz wąż podłączony do jednego z gniazdek. Tę zasadniczą część odkurzacza, czyli zbiornik oraz samo urządzenie zasysające, możemy właściwie umiejscowić w dowolnym miejscu w naszym domu. Naturalnie najlepiej będzie, jeśli jednostka centralna znajdować się będzie gdzieś w garażu, kotłowni lub pomieszczeniu gospodarczym. Pamiętajmy, że zastosowanie zaawansowanego systemu instalacji sprzątania w całym budynku pozwoli zaoszczędzić czas, będzie to też zdecydowanie bardziej wygodne rozwiązanie dla wszystkich mieszkańców.

Tags: dom, mopy