Obszerna paleta modeli pokryć dachowych


Dachówka ceramiczna należy do czołówki wśród pokryć dachowych. Wykorzystywana od tysiącleci, wcale nie wyszła z mody. Duża liczba wersji i niezwykle duża gama kolorów, czynią ją doskonałym tworzywem zarówno dla budynków o szablonowej architekturze, jak i bardzo współczesnych. Jest to też budulec wyjątkowo stały, dobrze ułożony, jest w stanie cieszyć sporo następnych generacji mieszkańców.


Kolorowe dachówki
Author: Emily Mathews
Source: http://www.flickr.com
Okazała gama gatunków dostępnych na rynku pozwala znaleźć każdemu zainteresowanemu towar odpowiadający mu cenowo. Opłacalnie na ceny wpływa również fakt, że jest to pokrycie niezwykle proste w montażu i w zasadzie nie potrzebujące pielęgnacji. Dachówka ceramiczna marsylka to dachówka zakładkowa. Urządzone są w jednokrotne, albo podwójne zakładki, dzięki czemu powiększa się szczelność gotowej przestrzeni dachowej. Charakteryzuje je unikalna odporność.

Są wytwarzane w kolorze zwyczajnej czerwieni, także w odcieniach angoba. Jak wszystkie dachówki ceramiczne, są odporne na działalność czynników mechanicznych, pogodowych, dodatkowo całkiem niezapalne. Montaż owych dachówek jest łatwy i szybki. W procesie wytwórczym, stosowana jest taka technologia, która zapewnia gruntowną weryfikację kształtu i powtarzalności dachówek. To znacznie ułatwia układanie ich na dachu. Więcej w temacie dachów: pokrycia dachowe.

Z kolei dachówka dachówka płaska ceramiczna karpiówka to szablonowy rodzaj dachówki ceramicznej, której prosta postać zapewnia prawie nieograniczone możliwości kształtowania rodzaju dachu. Indywidualny styl dachu można uzyskać korzystając z rozmaitej kolorystyki owych dachówek. Sposób złożenia tej dachówki, w łuskę, lub w koronkę, oraz szeroki wybór ceramicznych części korygujących, umożliwiautworzenie niepowtarzalnej różnorodności dachów. Dalsze newsy z branży: na dach.


dom jednorodzinny
Author: MTM STYL
Source: MTM STYL
Dzięki swoim możliwościom, dachówka ceramiczna karpiówka jest nadzwyczaj wziętym pokryciem dachowym w Polsce. Umożliwia komponowanie skomplikowanych części dachowych, jak miękkie kosze, czy wole oczka, w związku z tym jest używana z równym powodzeniem zarówno w domach jednorodzinnych, jak i na obiektach sakralnych, bądź zabytkowych, gdzie powierzchnie dachu są znacznie większe.

Tags: model, gatunek, paleta, rodzaj, typ, gama, zakładki