Pionierska epoka w budownictwie - bezpieczeństwo i komfort zamknięte w inteligentnym mieszkaniu.


Nowinek technologicznych na rynku coraz więcej. co rusz przeczytamy bądź usłyszymy o tym jak technika poszła ” do przodu ”. Rozpoczęło się od specjalistycznych maszyn, przez roboty, instalacje inteligentne, aż wreszcie nadszedł czas, w którym przewagę bierze dom inteligentny. Automatyka, strefa bezpieczeństwa, ekonomia i ekologia - to wszystko zamknięte w jednym miejscu, spełniającym potrzeby jego właścicieli.
Konstrukcja domu
Author: Jean-Pierre Dalbéra
Source: http://www.flickr.com
Decydując się na taki rodzaj zamieszkania, masz do wyboru tysiące, a niekiedy setki tysięcy wyjść proponowanych przez przedsiębiorstwa zajmujące się asortymentem. Dom (zweryfikuj u źródła) inteligentny oferuje nam między innymi kierowanie oświetleniem, temperaturą, bramą wjazdową i garażową, roletami znajdującymi się na zewnątrz i wewnętrznymi i także inteligentne AGD. Wynajdzie się również coś dla entuzjastów relaksu i wypoczynku , a to jest pływalnia, SPA, sauna czy współczesny ogród.dom koncentruje się zwłaszcza na bezpieczeństwie jak również ochronie środowiska. Struktura ochrony, dozoru, kontrola dostępu - to coś, czym może się pochwalić. Zapewni najlepszy komfort życia w danej przestrzeni. Jeżeli chodzi o ekologię, spośród instalacji inteligentnych wyróżnić będziemy mogli : pompy ciepła, ekrany słoneczne a także system rotacyj powietrza, aby móc oddychać świeżością przez pełny rok. Dom (zobacz cięcie żelbetu) inteligentny mieści w sobie system receptorów i detektorów oraz jeden, główny system zarządzania, przy użyciu którego steruje się wszystkimi instalacjami w budynku. Takimi jak w tym miejscu: .

Obiekt odpowiada na zmiany aury pogodowej, przez co praktyczność i komfort minimalizuje wartości eksploatacji oraz ogranicza emisję szkodliwych zanieczyszczeń. Koszty tego typu dzieła współczesnej architektury i technologii, biorąc pod uwagę że posiadamy do dyspozycji kwotę minimalną, to ok. 2 mln złotych i rośnie wraz ze wzrostem umeblowania i gadżetów.


Jadalnia
Author: James Buck
Source: http://www.flickr.com
W konkluzji, system inteligentnego budynku nie powinien mieć ujemnego wpływu na osoby znajdujące się w jego środowisku. Stara się tylko w maksymalnym stopniu zwiększyć jakość życia. Gdy zapomnimy zamknąć okno, zostawimy drzwi, lub też nie uzbroimy alertu, pojętne wyjścia dokonają to za nas.

Tags: dom, budynek, technologia, technika, obiekt