Na jaką umywalkę się skusić? Jaka będzie dla nas najwygodniejsza? Jakie mamy rodzaje umywalek?


Zdecydowałeś się na zakupienie nowej umywalki, ale nie masz pojęcia jaki model wybrać? Co się lepiej będzie sprawdzać umywalka wmontowana w blat, wolno wisząca czy jednak umywalka dopasowana do szafki? Możemy odpowiedzieć jaki kształt umywalki wybrać i jaki materiał sprawdzi się w twojej wymarzonej łazience.

umywalki okrągłe
Author: Sanitec KOŁO
Source: Sanitec KOŁO
Umywalka to podstawowe wyposażenie łazienki. Kiedy już będziesz się decydował na zakup całkowicie innowacyjnej umywalki, do uzgodnienia pozostaje najważniejsza kwestia – wymiary i sposób mocowania. Żeby umywalka była wygodna w użyciu, dobrze jeśli może mięć wymiary minimalnie 50x40 cm. Im umywalka głębsza, tym mniejsze niebezpieczeństwo wylania wody. Radzi się, aby górna krawędź miski umywalki mogła znaleźć się 80–90 cm od podłogi. Jednak wszystko jest zależne tym bardziej od wzrostu użytkowników. Od sąsiadującej ściany lub sanitariatów umywalkę powinno dzielić co najmniej 20–30 cm.Umywalkę możemy umieścić na blacie, zamontować na szafce podumywalkowej lub przytwierdzić do ściany wkrętami, śrubami lub po prostu opierać na wspornikach czy stelażu. Umywalki na ścianę i szafkowe występują w formach prostokątnym, kwadratowym albo półokrągłym. Poza tym umywalki nablatowe są okrągłe, prostokątne czy umywalki owalne, ale coraz częściej mają także gładkie linie. Umywalki ceramiczne, szklane czy może z drzewa? Sprawdź więcej na ten temat- . Niezwykle istotną kwestią w doborze umywalki jest dobór tworzywa, z którego jest zrobiona. Przy podjęciu decyzji warto nie zapominać o określonych sprawach.umywalki
Author: Valdama
Source: Valdama
Umywalka ceramiczna jestłatwo dostępna. Łatwa w czyszczeniu, zwłaszcza te umywalki, które są pokryte powłoką która utrudnia gromadzenie się brudu.

Zachęcamy Cię do przejrzenia następnego artykułu na ten temat - tam znajdziesz ekstra informacje. Zatem idź do serwisu i ciesz się do woli.

Dostępna też w wersji kolorowej. umywalka ceramiczna nie powinna się rysować, ale po gwałtownym uderzeniu może pękać. Umywalka z kamienia jest zdecydowanie stabilna, masywna, odporna na zarysowania. Umywalki kamienne aby nie zbierały zabrudzeń, wymagają oszlifowania. Najpopularniejsze kamienie to marmur i granit. Umywalki wykonane z konglomeratu mogą wyglądać jak z kamienia albo mieć jednolitą fakturę o interesujące barwie. Konglomerat jest prosty w obróbce, całkowicie lekki. Uszkodzony można naprawić. Umywalki wykonane z drewna są naturalne i egzotyczne. Wymagają regularnej impregnacji.

Tags: łazienki, blat, ceramiczne