Na co zwrócić uwagę, nabywając nowe mieszkanko


Kiedy decydujemy się na zakup nowego mieszkania, mamy do wyboru dwie możliwości. Po pierwsze możemy kupić mieszkanko już zbudowane bądź mieszkanko, które dopiero powstanie.

Salon w mieszkaniu
Author: Martin Pulaski
Source: http://www.flickr.com
Nabywając cztery kąty, trzeba wziąć pod uwagę wiele elementów, które wpłyną na jego funkcjonalność i oczywiście wygląd. W pierwszym przypadku sprawa jest o tyle łatwiejsza, że nie nabywamy przysłowiowego „kotka w worku”. Warto więc dobrze zastanowić się, co wolimy. W obu wypadkach trzeba zastanowić się, jakiej wielkości musi być mieszkanie, jaki rozkład ma posiadać oraz z ilu pokoi się składać.

Jeśli użyta w tym tekście narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tutaj inne tego typu posty - one dotyczą pokrewnej problematyki.

Znaczący jest także sposób ogrzewania mieszkanka, jego lokalizacja jak też dostęp do komunikacji miejskiej, budowli użyteczności publicznej, typu przedszkola ośrodki zdrowia itd.. Ważne jest także, aby skontrolować sprawy formalne ‒ czy na mieszkaniu nie jest zaciągnięta hipoteka, jak wygląda umowa, jaką dostaniesz do sygnowania, jakie będą płatności. Jeżeli mieszkanko ma być dopiero wybudowane, to warto wypytać się, jaki jest stan finansów dewelopera, w jaki sposób wyglądały jego poprzednie realizacje, i co kluczowe, czy nie było w nich większych opóźnień. Zdobycie owych danych pomoże w uniknięciu rozczarowań.Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie z wtórnego rynku? Mieszkanie z rynku wtórnego również może okazać się pełne pułapek. Tu ważne jest skontrolowanie wieku budowli oraz jego stanu technicznego. Warto wypytać się, czy budynek był remontowany, czy jest ocieplony, kiedy weryfikowano jego stan techniczny. Obejrzyj również okolicę, klatkę schodową, windy i piwnice. Polecamy lokale na sprzedaż warszawa. Podobne dane powiedzą ci, jak działa administracja osiedla i czy w takich warunkach pragnąłbyś mieszkać. W samym mieszkaniu nieodzownie należy sprawdzić stan instalacji, jakich potencjalny remont o wiele podwyższa koszty. Poza tym, należy zwrócić uwagę na wygląd okien oraz posadzek, ponieważ ich wymiana także nie należy do najtańszych. Jeżeli mieszkanko i budynek odpowiadają ci, to nieodzownie sprawdź księgi wieczyste. Trzeba tu skontrolować parę informacji: czy właścicielem mieszkania jest w istocie osoba, która się za nią podaje, czy mieszkanko nie jest zadłużone jak też czy nie jest obciążone żadnymi wadami prawnymi.

Teraz możesz poszukać potrzebnych fraz. Przykładowo mogą to być hasła: lokale użytkowe Praga Północ.

Tags: osiedla, mieszkanie, deweloper, rynek wtórny, piwnice