Mycie okien sposobem alpinistycznym – tylko ze sprawdzoną firmą


Masz swoje biuro w wieżowcu, w którym nie jest możliwe zwyczajne mycie okien? Musisz zdecydować się na metodę alpinistyczną, jaka na nowo pozwoli ci cieszyć się przepięknym widokiem zza czystej szyby. Takie usługi oferuje wiele firm, a jedna z nich to firma Amlux. Co dobrze jest wiedzieć na tego niniejszego sposobu mycia okien?

Mycie okien w wieżowcu
Author: Roberto Verzo
Source: http://www.flickr.com
Alpinistyczne mycie okien to czyszczenie powierzchni szklanych znajdujących się powyżej wysokości, na jakiej da się bez zagrożenia korzystać z drabiny albo rusztowania - sprzedaż rusztowań mobilnego. Z reguły jest to wysokość ok. 8 m, gdy pracownicy konkretnej firmy są w nieskrępowanym zwisie na linach oraz wyposażeni w specjalne myjki i środki czyszczące, mogą wprawnie wykonać swoje powinności. Czasami konieczne jest także mechaniczne usuwanie zanieczyszczeń, używając do tego skrobaczek bądź stosując specjalny impregnat przeciwko smugom. Pracownicy mają wszystkie narzędzia docisk szybkomocujące i środki, a w razie potrzeby mogą zjechać na dół i wziąć dodatkowe ściereczki.

Możliwe jest mycie wszelkiego typu okien, nie tylko plastikowych czy aluminiowych, lecz także drewnianych oraz rozkręcanych. Usługi wykonywane są przy zastosowaniu lin oraz różnego typu teleskopów oraz podnośników, zależnie od danego budynku. (Amlux)
Przed rozpoczęciem działań wymagane jest skontrolowanie obiektu pod kątem technicznym, by prace nie były zagrożeniem życia oraz zdrowia dla zatrudnianych przez firmę pracowników. Co istotne, nie każdy może pracować w takiej firmie, gdyż należy mieć zaświadczenie od doktora umożliwiające wykonywać konkretnej osobie prace na wysokościach powyżej kilku metrów. Bez niniejszego zaświadczenia prace na wysokościach mogą być dla niej niebezpieczne.

Nie próbuj samemu czyścić okien w ten sposób, gdyż może to skończyć się makabrycznie. (Amlux)
Korzystniej jest nająć fachowców, którzy mają odpowiednie doświadczenie i umiejętności, aby proponować niniejsze usługi. W celu znalezienia firmy sprawdź Internet i postaw na kompetentnych fachowców, umiejących pracować w trudnych warunkach oraz troszczących się o najwyższą jakość realizowanych działań. Najistotniejsze, aby szyby były czyste oraz nie zostawały na nich brzydkie smugi, które zepsują cały rezultat. Przed podjęciem decyzji co do firmy zwróć uwagę na ceny, by współpraca była korzystna dla twojego budżetu.

Tags: okna, zdrowie, PRacownik, firma, smugi