Metody na urządzenie działki letniskowej


Wiele osób żyjących w dom jedno- lub kilkurodzinnych posiada również ogród. W sytuacji domów i kamienic wielorodzinnych zwykle są to ogródki o niedużej powierzchni, oddzielone od siebie ogrodzeniami. Przy domach jednorodzinnych natomiast nierzadko występują wielkie ogrody na przydomowych terenach. W przypadku, gdy ktoś buduje dom na własną rękę, przy wyborze działki decyduje o wymiarach ogrodu i jego formie.


Ogrodowe oczko
Author: jpopesku1
Source: www.flickr.com
Wielkie ogrody (http://robinia.waw.pl/oferta.html) można urządzić na dużo różnych sposobów. Często spotykanym pomysłem jest także dzielenie terenu, przy czym w jednej części sadzi się drzewa owocowe, gdzie indziej kwiaty, a na pozostałym fragmencie wysiewa trawnik. Niektórzy wolą także wydzielić sobie specjalną działkę do uprawy jarzyn, czy stworzenia szklarni. Sposób rozmieszczania poszczególnych części w ogrodzie podlega również modzie. Jednym z coraz popularniejszych elementów jest oczko wodne.

Więcej na ten temat:Powstawanie oczka wodnego
Są rozmaite typy oczek, a co za tym idzie – rozmaite metody ich tworzenia. Jednym z najpopularniejszych jest oczko wodne z folii, o którym więcej pod tym adresem. Jak sama jego nazwa podpowiada, do przykrycia wykorzystuje się specjalną folię. Najbardziej istotne jest, by ta folia była szczelna. Z tego powodu dobrze jest pamiętać, by przy przenoszeniu nie ciągnąć folii po ziemi, bo mogą wtedy powstać uszkodzenia. Taka folia jest tworzywem wytrzymałym, a po jej zastosowaniu nie trzeba jej czyścić. Jest to wręcz niewskazane, gdyż po pewnym czasie używania na powierzchni folii powstaje flora bakteryjna i rozwijają się pożyteczne glony niezbędne do przetrwania zwierzętom w oczku. Dół na oczko powinien być jak najgłębszy, podczas kopania powinno się pamiętać o tworzeniu kolejnych poziomów. Kształt zależy już od preferencji.

Zobacz również:

Czyszczenie oczka wodnego
Author: GARDENA
Source: GARDENA
Zwierzęta
W oczku wodnym może żyć wiele różnych zwierząt. Ich wybór uzależniony jest od woli właścicieli, lecz również od roślin, które rosną w oczku. Należy także pamiętać, by zorientować się z odpowiednim wyprzedzeniem czy określone dwa gatunki nie będą ze sobą walczyły albo zjadały siebie nawzajem. W oczku można hodować ryby, płazy i dużo innych rodzajów stworzeń. Internetowy sklep dla zwierząt Glonojad pomoże szybko i komfortowo zorientować się, jaka jest oferta i ceny stworzeń oraz produktów dla nich.

Tags: drzewa, ogrody, glony, Ryby, domach