Kwiaty – jak wybierać rzeczywiście stosowne gatunki i jakie mają dzisiaj miejsce w polskiej kulturze?


Kwiaty posiadają wiele zalet. Służą do dekoracji i są doskonałym prezentem z różnych okazji. Czasem przy pomocy kwiatów można przeprosić urażoną osobę, pokazując jej że żałuje się wcześniejszego zachowania. Na rynku oferowane są różne rodzaje kwiatów, jakie posiadają swoją symbolikę i kulturowo są przyporządkowane do określonych zadań. Przykładem może być między innymi chryzantema, jaka bardzo często jest stawiana na grobach zmarłych podczas święta 1 listopada. Chryzantemy mają różną wielkość oraz kolory. W czasie dwudziestolecia międzywojennego te atrakcyjne kwiaty dosyć często były noszone w klapach eleganckich panów. W miejscowości Praszka pracuje duża firma zajmująca się hodowlą chryzantem. Poza roślinami w doniczkach różnego rodzaju, można w niej zakupić też sadzonki chryzantem do swojej hodowli.
Inny dość popularnym gatunkiem kwiatów są rzecz jasna róże. Dziś te kwiaty oferuje się w różnych wariantach kolorystycznych, chociażby czerwonym, białym, herbacianym bądź różowym. Oferowane są także róże w innych, oryginalnych kolorach. Możliwości jest naprawdę wiele. Te kwiaty zazwyczaj kojarzą się z miłością oraz są często wręczane ukochanym osobom sprawdź więcej. Nie ma jednak nic niestosownego w podarowaniu róż na szczególną okazję, przykładowo urodzin czy imienin.
chryzantema
Author: kangxi504
Source: http://www.flickr.com


Czym, poza symboliką, należy się kierować w czasie wybierania stosownych kwiatów? Z reguły, ich wytrzymałością. Między innymi, jeżeli kwiaty mają stanowić ozdoby na stół ślubny, powinny być faktycznie jak najbardziej wytrzymałe, żeby w nienaruszonym stanie przetrzymały przez całą noc. Podobnie jest gdy chodzi o bukiet ślubny dla Panny Młodej bądź butonierkę Pana Młodego - zerknij na stronę http://www.chryzantemy.pl/doniczkowe_wielkokwiatowe.htmlzerknij na stronę . Priorytetowe znaczenie ma dodatkowo cena kwiatów. Jeśli ma się ograniczone fundusze finansowe, dobrze jest wybierać te, na jakie w danej chwili jest sezon.
Z jakiego powodu? Wtedy są tanie, jako że nie trzeba ich sprowadzać z innych państw. Na przykład, w czerwcu będą to uwielbiane przez Panny Młode piwonie. Najlepiej zapytać o radę doświadczoną florystkę, która na pewno będzie umiała przygotować kompozycję dopasowaną do możliwości finansowych swoich klientów.

Tags: dekoracja, bukiety ślubne, gatunek kwiatów