Który rodzaj uszczelek technicznych polecają fachowcy?


w sklepach można kupić różnego rodzaje uszczelek, które różnią się od siebie nie tylko tworzywem, z którego są zrobione, ale głównie celem. Przed zakupami warto zasięgnąć opinii ekspertów, by wybór okazał się właściwy. Niektóre sklepy w swoich katalogach ofert mają już gotowe rodzaje uszczelek, lecz również wyrabiają uszczelki dopasowane do aktualnych potrzeb każdego kupującego. Gotowe uszczelki filcowe powinny być dla przykładu w formie pasków, krążków albo szablonów. Uszczelnienia mogą być nawet wyprodukowane według projektu klienta.


uszczelki spiralne
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Często używanymi uszczelkami są uszczelki spiralne (więcej o uszczelkach spiralnych). Jest to coraz częściej stosowane rozstrzygnięcie do połączeń rodzaju kołnierzowego. Jest kilka typów tych uszczelek, które mogą różnić się wersją materiału. Uszczelki spiralne są dostępne w zróżnicowanych rozmiarach, ale wszystkie są tworzone zgodnie z ustalonymi zasadami. Elementem uszczelniającym tego modelu uszczelki jest najczęściej skręcona taśma metalowa, którą wypełnia materiał wypełniający. Jakość i gwarancja uszczelnienia gwarantuje właśnie rodzaj tworzywa wypełniającego. W punktach handlowych dostępne są także uszczelki filcowe, które jak sama nazwa sugeruje zrobione są z filcu o różnorodnych grubościach. Ich popularność wynika z tego, że są rozciągliwe i łatwe do uformowania.


Materiał stosowany do uszczelniania powinien być dopasowany do konstrukcji. W przypadku większych obiektów specjaliści zalecają np. płyty uszczelniające temac - tutaj - płyty temac. Uszczelki różnią się od siebie przeznaczeniem. Dlatego decydując się na dany typ trzeba podkreślić , co będzie uszczelniane.

Zaciekawił Cię ten wpis? Zajrzyj zatem do następnego artykułu i czytaj stolarstwo wrocław dużo o intrygujących Cię kwestiach.

Bez znaczenia czy wybierzemy uszczelki filcowe czy inny rodzaj mogą one posłużyć np. do zmniejszenia hałasu, uszczelnienia zbiorników przed wyciekiem płynów, uszczelki zapewniają również zabezpieczenie przed kurzem, a również do zabezpieczenia łożysk wmontowanych w w części silnikowe. Nabywając uszczelki trzeba skupić uwagę na jakość zastosowanego do wytworzenia materiału, które będzie gwarancją nieprzepuszczalności (uszczelki filcowe - sprawdź).

Tags: zakup, piec, fachowcy