Który klimatyzator kupić do domu? Informator


Wielkimi krokami zbliża się wiosenka. Początek wiosny to dobry moment dla tych wszystkich, którzy następnego lata nie pragną spędzić w dużym skwarze i myślą o zakupie klimatyzatora. Warto mieć pojęcie, co powinniśmy nabyć, który wentylator wybrać.


klimatyzator
Source: http://e-link24.pl/
Należy także z wyprzedzeniem zaprojektować odpowiednie prace budowlane. Jeszcze parę lat temu klimatyzator w prywatnych domach mogła się kojarzyć z luksusem dostępnym wyłącznie dla bogatych. Spadające ceny aparatów powodują, że już za mniej aniżeli 2000 zł można stać się posiadaczem sprzętu, które zapewni nam miły chłodek w domu. Kiedy za oknem żar będzie się lał z nieba, ty będziesz odpoczywał w wygodnych warunkach. W naszym poradniku spróbuję odpowiedzieć na pytanie, który wentylator wybrać, aby jak najlepiej spełniał wasze wymogi- przejrzyj kompletną ofertę na tej stronie.

Wentylatory przenośne. Na pierwszy rzut oka zdawać by się mogło, iż to doskonałe wyjście. Nie dosyć, iż urządzenie rzeczywiście chłodzi, to jeszcze można ustawić go w tym pomieszczeniu, w jakim aktualnie pomieszkujemy. Podstawową wadą klimatyzatora przenośnego jest konieczność skorzystania z otwartego, a przynajmniej uchylonego okna. Tenże sprzęt wymaga, żeby gorące powietrze z pomieszczenia zostało odprowadzone na zewnątrz. Służą temu dosyć długie, elastyczne rury o wielkości około 10-15 cm, której wylot musimy ulokować za oknem. Jedynie w niektórych mieszkaniach znajdziemy kratki wentylacyjne umieszczone na zewnętrznych ścianach. Co to oznacza w praktyce? Całkiem spore straty energetyczne.

Zaciekawił Ci się ten artykuł? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj - ta witryna (https://belbazaar.pl/25-meble-tapicerowane) również z pewnością wpadnie Ci w oko!

Duża cząstka pracy klimatyzatora ruchomego będzie zniwelowana poprzez stały napływ ciepłego powietrza z zewnątrz.


kimatyzacja
Source: pixabay.com
Drugim z negatywów przenośnych klimatyzatorów jest ich względnie duży poziom hałasu. Wszelkie elementy takie jak wiatrak, a głównie sprężarka, zainstalowane są w jednej obudowie, którą, chcąc nie chcąc, musimy postawić wewnątrz naszego mieszkanka. Żeby zmniejszyć poziom hałasu, możemy zdecydować się na nabycie urządzenia wyekwipowanego w dwie rury miast jednej. Są to rozwiązania troszeczkę droższe a także rzadziej występujące w sprzedaży. Osobiście rekomenduję zatem wentylatory tzw. zewnętrzne. Trzeba zwrócić uwagę na serwis producenta, na to czy ma on w swej ofercie filtry do wentylacji jak też filtry do klimatyzacji- spójrz: filtry do wentylacji.

Tags: dom, wentylator, mieszkanie, klimatyzatory