Jakie wzory kupić do toalety?


Wedle chińskiej filozofii aranżacji i projektowaniu wnętrz, toaleta stanowi nadrzędny, najważniejszy punkt miejsca zamieszkania. Zasady feng shui w łazience to woda, która ma wyjątkowe znaczenia - warunkuje pomyślność, zdrowie, karierę, symbolizuje płodność i oczyszczenie. Z tej przyczyny, urządzając w swoim domu łazienkę, warto zapoznać się z tym zasadami, gdyż niskim nakładem finansowym będziemy mogli w ten sposób wykreować miejsce wypełnione harmonią i bezpieczeństwem.

Główna zasada feng shui w łazience mówi o utrzymaniu w mieszkaniu czystości i ładu. W praktyce oznacza to regularne sprzątanie łazienki jak również usunięcie wszystkich niepotrzebnych przedmiotów. Wedle feng shui rozmaite akcesoria, a w tym kosmetyki, szczotki, grzebienie, przyrządy elektryczne, takie jak suszarka czy lokówka pozostawione w widocznym miejscu zakłócają przepływ energii, co niekorzystnie oddziaływuje na nasze samopoczucie. Kolejna ważna zasada, którą prosto wprowadzić w istnienie, to funkcjonalizm.

Zgodnie z feng shui dobrze jest pozbywać się wszelkich zużytych lub naruszonych sprzętów. Przedmioty, które już nie swojej funkcji, a więc felerne suszarki, puste opakowania po kosmetykachlub środkach czystości, musimy jak najszybciej wyeliminować z naszej przestrzeni, ich istnienie przypomina nam albowiem o niezałatwionych sprawach lub przykrych sprawach, tym samym oddziałując przecząco na nasz humor. Najlepszym miejscem na łazienkę jest północna czy też tylna część domu, stosunkowo odlegle od centrum a także najlepiej oddalona od pomieszczenia dziennego. Inaczej mówiąc, powinno to być mieszkanie umiejscowione najdalej od miejsc, w których na ogół przebywamy. Jeżeli również mamy taką opcję, warto zadbać o to, aby łazienka znalazła się w innym miejscu niżeli w sąsiedztwie sypialni, i także kuchni . Jeśli chodzi o kolory w łazience to wedle zasady feng shui musi być utrzymana w odcieniach pastelowych. Sprzyjający klimat tworzą kolory takie jak, np. jasne odcienie pomarańczy i dodatkowo błękitów, beżu, zieleni albo brązu.Przede wszystkim zaleca się, aby przeważały barwy słońca. Kolory w łazience podobnie ścian, jak i fragmentów powinno się dobierać w zależności od lubionej energii. Każdemu żywiołowi odpowiada albowiem inna gama kolorystyczna. Barwy należycie dobrane do domowników zapewnią im poczucie relaksu i uspokojenia.

Tags: zdrowie, Energia, suszarki, błękity