Kluczowe kwestie dla początkującego przedsiębiorcy. W jaką wiedzę wyposażyć się na początku?


Organizowanie zespołu do pracy najczęściej zajmuje dużo czasu, szczególnie kiedy dopiero rozpoczynamy działalność gospodarczą i stawiamy pierwsze kroki. Jeśli sporo rzeczy umiemy zrobić samodzielnie, to świetnie, ale sprawy rachunkowe, za które jesteśmy odpowiedzialni, najlepiej będzie powierzyć w ręce kogoś doświadczonego, z odpowiednim wykształceniem, kompetencjami i zorientowanemu w świecie rachunkowości. Możemy dokonać wyboru spośród dwóch opcji – zewnętrznego biura rachunkowego, albo księgowej na etacie.

Posiadanie wśród personelu księgowej, która na bieżąco wprowadza do systemu i księguje dokumenty oraz przygotowuje faktury itp., jest szalenie komfortowe z kilku powodów. Podstawowa sprawa - przepływ informacji jest dużo szybszy.

Jeżeli szukasz interesujących informacji na ten temat, odwiedź assestment center nas, a z pewnością znajdziesz interesujące fakty.

Księgowy po prostu jest w pracy i w każdym momencie może wspomóc zespół pomocą i radą. Księgowy analizuje miesięczne przychody, na bieżąco doradzi nam, czy mamy przejść na liniowy podatek dochodowy, podsumuje partnerów biznesowych, przygotuje dokumenty i wszelkiego rodzaju umowy (liniowy podatek dochodowy).

Jeśli uważasz, że omawiana problematyka jest zajmująca, wejdź na ten link, w najświeższym tekście (https://www.programylojalnosciowe.pl/kontakt/) też przeczytasz coś wartego zainteresowania!

Księgowy w miejscu pracy może równocześnie być osobą z sekretariatu a także prowadzić całą korespondencję. Ponadto przypilnuje wszelkiego rodzaju opłat, podpowie do kiedy PIT, zatroszczy się o sprawy kadrowo-płacowe itd..
dokumenty
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli nasi pracownicy będą używać prywatnych aut do celów służbowych, wówczas możemy refundować im koszty użytkowania prywatnych aut. Rozliczać muszą się z realnie przebytych kilometrów, a służyć temu ma ewidencja przebiegu pojazdu, jaką prowadzi księgowość. Kilometrówka, a dokładnie jej stawka, oznaczana jest aby ustalić zwrot kosztów podróży w podróży służbowej - w przypadku pracowników (kilometrówka). Natomiast w przypadku, kiedy autem służbowym będziemy jeździć my sami, stawka za jeden km jest bardzo ważna, bo wydatki związanie z jego eksploatacją można zaliczyć do kosztów firmowych. Kilometrówka jest w tym przypadku odliczana od podatku dochodowego. Uwaga na liniowy podatek dochodowy!


Gdy nie musimy się głowić, do kiedy PIT lub czy przelew ZUS-ów poszedł w terminie, można bez zbędnych czynności oddawać się naszej pasji i realizować postawione sobie założenia w przedsiębiorstwie, rozszerzając obszar jej działalności i koncentrując się na dynamicznym rozwoju .

Tags: ZUS, PIT, opłaty