Klinkier – często wykorzystywany materiał budowlany. Sprawdź, jakie opcje możesz wykorzystać


Wśród rozmaitych materiałów budowlanych jednym z najbardziej obecnie popularnych jest klinkier. Wytwarzany tylko i wyłącznie z gliny i piasku jest produktem w stu procentach naturalnym, ma zaskakująco szerokie zastosowanie. Jest świetny przede wszystkim do wykańczania elewacji budynków. Coraz częściej wykorzystuje się go także do wznoszenia kominków, ogrodzeń, budowania balkonów i tarasów.
Klinkier elewacyjny to materiał zaskakująco chętnie stosowany do wykańczania ścian położonych na zewnątrz budynków - płytki klinkierowe elewacyjne. Ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim jest to materiał naprawdę bardzo trwały. Elewacja wykonana z klinkieru nie ulegnie zniszczeniu przez wiele lat. Niewątpliwą zaletą klinkieru jest jego odporność na warunki atmosferyczne.

Elewacja nie zostanie zniszczona nawet w czasie naprawdę niskich temperatur, a jej wygląd nie ulegnie zmianie na skutek opadów deszczu lub śniegu. Do tego dochodzi niemała gama kolorystyczna. Obecnie zakupimy klinkier elewacyjny nie tylko w najbardziej znanym, czerwonym kolorze, ale także w wielu innych. Bez żadnych kłopotów można znaleźć aktualnie klinkier elewacyjny w kolorze żółtym, brązowym, pomarańczowym, a nawet w barwie białej. Dzięki tak dużej gamie kolorów możemy dobrać kolor elewacji, który najbardziej będzie odpowiadał naszemu poczuciu estetyki.

klinkier
Author: sklep.euroglazura.eu
Source: sklep.euroglazura.eu
To jeszcze nie wszystkie zalety klinkieru. Bez wątpienia do jego plusów należy niezwykle szerokie zastosowanie. Cegłę klinkierową można zastosować nie tylko jako materiał elewacyjny, ale także do budowania elementów małej architektury w przydomowym ogrodzie. Świetnie nadaje się na ogrodzenia, do budowania murków i wielu innych elementów.

Klinkier to obecnie nie tylko tradycyjna cegła. Producenci oferują także duży asortyment najróżniejszego rodzaju kształtek zrobionych z klinkieru. Są wśród nich daszki klinkierowe. Służą one do zabezpieczania murowanych słupów ogrodzeniowych przed śniegiem i deszczem - http://www.wienerberger.pl/kszta%C5%82tka-dm.html. Dzięki temu wykonane ogrodzenie przetrwa w doskonałym stanie bardzo długo.
Decydując się na użycie klinkieru, trzeba pamiętać, że płytki z klinkieru mogą być montowane tylko na wysuszonych powierzchniach. Do montażu elementu takiego, jak daszki klinkierowe przeznaczone są specjalne zaprawy , które nie reagują na temperatury poniżej zera. Klinkier to nie tylko bardzo trwały, ale także niezwykle estetyczny, ciepły i stosunkowo tani materiał wykończeniowy. Może być używany zarówno na zewnątrz, jak też wewnątrz budowli.

Tags: cegły, Ogrodzenie, budynki